Zápisník Pavla Otta: Bezdůvěrka | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Bezdůvěrka

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Češi dostali pod stromeček novou vládu. Ale jen ti hodní, kteří věří, že jim bude dobře a dlouho vládnout. Ti zlobiví, kteří pochybují o tom, zda ustojí hlasování o důvěře naplánované po Třech králích, si ji rozhodně nezaslouží. Už ji překřtili na bezdůvěrku, když Andrej Babiš tak rád používá slovo účelovka.

Jenže tato vláda může být u moci i po masopustní veselici. Naznačil to prezident Zeman, který nám ji pěkně zabalenou poslal z Hradu. Zopakoval, že Babiše jmenuje premiérem i podruhé. „A dám mu podstatně víc času na vyjednávání o podpoře menšinové nebo koaliční vlády,“ zdůraznil. Faktem je, že česká hlava státu svůj vliv notně přifukuje. A to nejen v zahraniční politice.

Ostatně nejistota je na nových ministrech znát. Na oficiální fotografii po jmenování se někteří schovali za své kolegy a nebyli tak vidět. Ani žádná ze čtyř ministryň se nedrala dopředu. Ale možná to bylo jen tím, že má Zeman neschopné fotografy.

Zaskočen byl i nový šéf rezortu vnitra Metnar, když byl tázán, zda věří v nezávislost policie. Proč se ho nezeptat, když Babiš a také předseda Poslanecké sněmovny Vondráček nestrannost orgánů činných v trestním řízení zpochybnili kvůli Čapímu hnízdu. Metnar to ale ustál a řekl, že policii věří. Jen aby neměl ve Strakovce peklo na zemi.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video