Volby 2018 | Klause prý jímá z některých prezidentských kandidátů hrůza | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Klause prý jímá z některých prezidentských kandidátů hrůza

ČTK

Novým prezidentem by se měl stát někdo z politického systému, kdo tuší o co v politice jde. Při Svatovavřinecké pouti na vrcholu Sněžky to řekl bývalý prezident Václav Klaus.

Předvolební průzkumy a kampaně kandidátů komentovat nechtěl. Prezidentské volby jsou naplánovány na leden 2018.

„Myslím si, že prezidentem nemá být Marťan, myslím vůči politickému systému. Když vidíme, co se stalo na Slovensku, že byl zvolen prezident (Andrej) Kiska, no tak to by pro nás všechny mělo být zásadním varováním, aby se něco takového nestalo u nás. Prostě to musí být někdo z politického systému, s jistou zkušeností, kdo tuší o co v té politice jde,“ řekl Klaus. Dodal, že když vidí „pány Kulhánky a Horáčky“ a všechny další, tak ho trošku jímá hrůza.

Klaus se opřel do dua Zeman-Sobotka: Hrubá slova na veřejnost nepatří

Klaus také řekl, že za klíčové považuje parlamentní volby. „V tomto smyslu jsou prezidentské volby druhotné, nemyslím, že nezajímavé, protože se tam rojí kandidáti, které považuji za šílené a úsměvné, že se o něco takového pokouší. Ale jestli se může něco změnit v naší zemi, tak to jsou volby parlamentní, ani v tomto případě mně rozložení karet mezi jednotlivými politickými stranami nedává velkou naději, že by se něco v naší zemi po volbách mohlo zlepšit k lepšímu,“ řekl Klaus.

Současný prezident Miloš Zeman oznámil, že chce příští rok prezidentskou funkci obhajovat. Jeho vyzyvateli jsou například textař a podnikatel Michal Horáček, bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš, bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek nebo bývalý šéf kabinetu Jiřího Rusnoka Karel Štogl.

Kiska se setkal s dalajlamou, Čína hrozí Slovensku odvetou
V nejnavštěvovanějších evropských městech se rozmáhá nevraživost vůči masám turistů
I když Zeman vyhraje, funkce se pak dobrovolně vzdá, míní Jaroslav Kubera
Miliardář Krúpa: Zemana obdivuji. Demokratičnost režimů neřeším, prezident otevírá dveře byznysu
Jak by mohla vypadat formule 1 v roce 2025? Monoposty se zřejmě dost promění

Autor: ČTK
 

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!