Topolánek: Ano řekněme Číně a Bruselu, ne pak euru a evropské armádě | E15.cz

Topolánek: Ano řekněme Číně a Bruselu, ne pak euru a evropské armádě

zst

Mirek Topolánek oficiálně zahájil svou prezidentskou kampaň. Za první téma vybral zahraniční politiku, ve které se cítí být „silný v kramflecích“. Dokonce prohlásil, že se „nemusí v Evropě představovat a všude se dostane“. Topolánek představil svou vizi s tím, že bude odmítat euro, uprchlické povinné kvóty i společnou evropskou armádu, informoval deník Blesk.

Chce dělat pragmatickou ekonomickou diplomacii, ale nerezignovat na tradiční polistopadové směřování s důrazem na lidská práva. Poprvé si na tiskovou konferenci přivedl i manželku.

„V zahraniční politice chci vrátit lidem hrdost na Českou republiku. Chci prosazovat jejich, tedy národní zájmy. V domácí politice chci zajistit lidem bezpečí a hájit jejich práva. Ve vztahu ke společnosti chci bránit svobodu, demokracii, lidská práva a spojovat lidi dohromady,“ představil svůj program ve zkratce Topolánek.

EU je na cestě do pekel. Receptem je návrat k jejím kořenům, řekl v Bruselu Topolánek

„Současná doba je komplikovaná, nemůžeme si dovolit zvolit kladače věnců nebo dekorativního prezidenta, musíme zvolit někoho, kdo bude umět hrát tu tvrdou hru, která nás čeká,“ poznamenal expremiér s náznakem, že to je přesně jeho charakteristika.

„První téma se týká naší euroatlantické orientace. Moje orientace v tomto smyslu je jasná. Chci provádět pragmatickou ekonomickou diplomacii, ale zároveň budu prosazovat to, co je tradiční od roku 1989,“ zdůraznil s tím, že vztahy s Čínou chce zachovat, zároveň ale chce akcentovat problematiku lidských práv.

Profil Mirka Topolánka čtěte zde >>>

Vše o prezidentských kandidátech čtěte zde>>>

Více zpráv čtěte na Blesk.cz.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Nejnovější zpravodajství z voleb prezidenta ČR sledujte na Info.cz

Autor: zst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!