TOP 09 představila kandidátky do voleb, Kalousek vyzve Babiše | E15.cz

TOP 09 představila kandidátky do voleb, Kalousek vyzve Babiše

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

TOP 09 vedle lídrů strany a poslanců nasadí do čela kandidátek například místostarostu Lokte Petra Zahradníčka na Karlovarsku či náměstka olomouckého primátora Aleše Jakubce. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve ve Středočeském kraji mimo jiné šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg kandiduje v Praze.

Ve srovnání s posledními volbami v roce 2013 zůstalo v čele kandidátek TOP 09 pět stejných osobností. Vedle Kalouska a Schwarzenberga se jedná o místopředsedy Marka Ženíška na Plzeňsku a Leoše Hegera v Královéhradeckém kraji a šéfa poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Michala Kučeru, který kandiduje v Ústeckém kraji.

Kvůli rozchodu s hnutím Starostové a nezávislí (STAN), které půjde do letošních podzimních voleb společně s KDU-ČSL, nemohla TOP 09 počítat například s Petrem Gazdíkem. Šéfa STAN nahradila v čele zlínské kandidátky poslankyně Kristýna Zelienková. Lídry se nově stali také poslanci Herbert Pavera v Moravskoslezském kraji, Jiří Skalický v Pardubickém kraji a Václav Horáček na Liberecku.

Na Vysočině povede kandidátku podnikatel a člen krajského výboru TOP 09 Josef Mladý, v Jihočeském kraji pak ředitel základní a mateřské školy v Malšicích Pavel Klíma. Premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) v Jihomoravském kraji vyzve přednosta radiologické kliniky brněnské fakultní nemocnice Vlastimil Válek, který je v současnosti za TOP 09 zastupitelem městské části Brno-Líšeň.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Rozbory volební situace a autorské komentáře sledujte na Info.cz

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video