Izraelci zaútočili na Asadovu armádu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Izraelci zaútočili na Asadovu armádu

ČTK

Izraelské letouny zaútočily na pozice syrské armády ve městě Homs a na předměstí Damašku, uvedlo syrské ministerstvo obrany. Podle státních médií zahynuli při útoku na město Sahnája jižně od syrské metropole nejméně čtyři civilisté, včetně dítěte. Dalších 21 lidí utrpělo při náletech zranění. Jak ministerstvo dodalo ve svém prohlášení, syrská protivzdušná obrana se snažila útok vedený z libanonského vzdušného prostoru odrazit. Mluvčí izraelské armády se k těmto informacím odmítla vyjádřit.

Podle syrských médií se v Damašku v noci na dnešek ozývaly exploze a cílem „nepřátelských raket“ se stala vojenská základna Mazza. V ní se nachází letiště a věznice, která byla označována za centrum mučení syrského režimu. Základna na jihozápadním okraji Damašku se stala terčem izraelských náletů již v minulosti, uvedl izraelský list The Jerusalem Post.

Syrská státní televize s odvoláním na svého zpravodaje informovala, že výbuchy poškodily několik domů. Jak doplnila státní tisková agentura SANA, syrská protivzdušná obrana množství izraelských raket sestřelila.

Z klidné demonstrace na bitevní pole: Sýrie vstupuje do devátého roku války

Izraelské úřady běžně nekomentují zprávy o útocích v sousední Sýrii. Židovský stát teprve nedávno přiznal, že tam v posledních letech provedl stovky úderů. Nekomentoval je ale z obavy o vyvolání reakce a zatažení do občanské války v Sýrii.

Izraelské nálety v Sýrii v minulosti mířily zejména na íránské cíle a na spojence Íránu z libanonského radikálního šíitského hnutí Hizballáh. Írán pomáhá spolu s Ruskem syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi v občanské válce, Izrael se ale obává rostoucího íránského vlivu v blízkosti svého území.

Jednání o novém lídrovi Evropské komise se protahuje, kandidát socialistů budí odpor V4
Dojemné příběhy džihádistek maskují krutou skutečnost, říká reportérka Markéta Kutilová
Komentář Lenky Klicperové: Co zbude ze Sýrie
Ceny chat a chalup rostou, lidé je v okolí měst využívají i jako trvalé bydlení
Praktiky Googlu mi vyrazily dech, tvrdí informatik Pavel Petrman
Vznik Československa zatěžují stále živé lži o utrpení pod Rakouskem, říká historik Jiří Rak
Bankéři se probudili do brutální reality. Hypoteční trh zažívá masakr

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!