Kanye West oznámil kandidaturu do Bílého domu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Raper Kanye West oznámil kandidaturu do Bílého domu. Může počítat s Muskovou podporou

ČTK, vaj

Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, ohlásil úmysl kandidovat v podzimních prezidentských volbách. West své rozhodnutí zveřejnil na twitteru, ale jak napsala agentura Reuters, není jasné, zda jde o opravdový zájem a zda zpěvák vyplnil nezbytné formality, aby se mohl o kandidaturu ucházet.

Volby se budou konat v listopadu a termín pro ohlášení zájmu nezávislých kandidátů v mnoha amerických státech ještě nevypršel.

"Musíme naplnit americký slib tím, že budeme důvěřovat Bohu, sjednotíme své vize a vybudujeme svou budoucnost. Kandiduji na prezidenta Spojených států! #2020VISION," napsal West.

Miliardář West je manžel celebrity Kim Kardashianové Westové a oba Trumpa navštívili v Bílém domě.

Trump: Pokračujeme v porážení marxistů a víme, jak uhasit plamen koronaviru

Jako jeden z prvních Westovo rozhodnutí schválil šéf firmy na výrobu elektromobilů Tesla Elon Musk. "Máte mou plnou podporu," napsal ve svém tweetu.

Agentura AFP připomenula, že v posledních letech West plnil stránky novin svými problémy psychiatrického rázu, ale také provokativními výroky týkajícími se otroctví i podpory Trumpa, který jinak v kruzích rapových umělců moc stoupenců nemá.

Akcie vodíkového startupu Nikola padají. Je to koordinovaná akce, tvrdí šéf firmy
Kim Kardarshianová prodává podíl ve své firmě kosmetickému obrovi Coty. Za téměř pět miliard

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!