E15.cz - Byznys, politika, ekonomika, finance, události

Flash
12:51

Hnutí SPD ve Sněmovně nepodpoří prodloužení nouzového stavu. Podle předsedy hnutí Tomia Okamury se jedná o stav, kdy jsou plošně omezeny základní lidské svobody.

12:44

Šéf KSČM Vojtěch Filip chce do čtvrteční schůze Sněmovny o nouzovém stavu jednat s premiérem Andrejem Babišem. Mimo jiné žádá, aby rozhodování o dílčích opatřeních bylo decentralizované.

12:07

Ve věku 97 let dnes zemřel Zdeněk Sternberg, potomek významného hraběcího rodu Sternbergů a vlastník hradu v Českém Šternberku na Benešovsku.

12:01

Výroba osobních aut v Česku loni klesla o 19,2 procenta na 1,15 milionu. Po dosud nejprudším poklesu se tak vrátila na úroveň roku 2014.

11:45

Po rekordních statistikách z první poloviny měsíce evidují Spojené státy v posledních dnech příznivější vývoj hlavních ukazatelů o vývoji epidemie COVID-19. Už déle než týden klesají průměrné přírůstky bilance nakažených, po měsících růstu se také minulý týden začala snižovat bilance hospitalizací. Celkový počet úmrtí spojovaných s koronavirem se mezitím nezadržitelně blížil ke 400 tisíc.

11:31

Aerolinky easyJet registrují na léto vysoký nárůst počtu rezervací, meziročně asi o 250 procent. Největší zájem je teď o květen, řekl šéf podniku.

11:25

Spolek pořádající motocyklovou Grand Prix Brno má jít do insolvence, rozhodli zastupitelé Brna. Závody letos nebudou. Spolek má nevypořádané závazky.

11:23

Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku Německa se v lednu díky lepšímu výhledu exportu zlepšila, index ZEW vystoupil na 61,8 z prosincových 55 bodů.

11:11

Británie nově vede žebříček zemí s nejvyšším týdenním počtem úmrtí na COVID-19 v přepočtu na obyvatele, ukázaly statistiky. Předstihla tak Česko.

11:01

Za hlavní problém Česka vnímaly loni téměř dvě třetiny žáků středních škol politickou reprezentaci, dvě pětiny jich za potíž označily epidemii covidu, ukázal průzkum.

10:40

Tým ODS, KDU-ČSL a TOP 09 chce od vlády informace o termínech očkování rizikových skupin, přehled o počtu očkovaných nebo větší zapojení samospráv.

10:12

Restauratéři z iniciativy Chcípl PES chtějí založit politickou stranu Otevřeme Česko - Chcípl PES. Restaurace pak budou politické buňky, uvedli.

10:11

Německo podle médií chystá plošné omezení pohybu na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova. Nyní takové omezení platí v ohniscích infekce.

9:52

Německá kancléřka Angela Merkelová chce v Německu prodloužit karanténu do 15. února. Uvedl to deník Bild s odvoláním na návrh prohlášení Merkelové a zemských premiérů.

9:27

Reprodukční číslo má Česko v EU nyní jedno z nejnižších, lépe je na tom Irsko, Kypr a Maďarsko. Nejvyšší číslo na světě (11) má africké Kongo.

8:54

Ruský plynárenský gigant Gazprom v písemné nabídce na prodej eurobondů varoval před rizikem zastavení nebo zrušení výstavby plynovodu Nord Stream 2.

8:21

Prodej nových osobních aut se v Evropské unii loni přímým vlivem pandemie covidu-19 rekordně snížil o 23,7 procent na 9,9 milionů vozů.

8:09

V pondělí přibylo v Česku 7590 nakažených, méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných ale vzrostl na 6666 a počet úmrtí se zvýšil téměř o 200.

7:42

Reuters: Pevninská Čína hlásí sedmým dnem denní přírůstek přes 100 nových případů koronavirové nákazy. Dnes čínské zdravotnické úřady zaznamenaly 118 nově infikovaných osob za posledních 24 hodin. 

100 nejbohatších Čechů a Slováků
Nejnovější komentáře
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!