Americký loterijní obr MGM Resorts nabídl 11 miliard dolarů za majitele sázkovky Ladbrokes | e15.cz

Americký loterijní obr MGM Resorts nabídl 11 miliard dolarů za majitele sázkovky Ladbrokes

Londýnská pobočka sázkovky Ladbrokes
Londýnská pobočka sázkovky Ladbrokes
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká zábavní společnost MGM Resorts International nabídla 11 miliard dolarů (téměř 234 miliard korun) za britskou herní firmu Entain. Ta vlastní i sázkovou kancelář Ladbrokes s historií sahající do 19. století. S odkazem na své zdroje to napsal list The Wall Street Journal. Britský podnik uvedl, že nabídku dostal, ale že nabízená částka firmu výrazně podhodnocuje.

Krok amerického zábavního giganta, který vlastní zejména kasina, znamená jeho nejnovější snahu proniknout do on-line prostředí hazardních her. Entain vedle řetězce sázkových kanceláří umístěných na lukrativních místech vlastní i mnoho webů zaměřených na sportovní sázení a hry.

Akcie Entain před polednem na burze v Londýně v reakci přidávaly asi 26 procent na 1429 pencí. Tržní hodnota firmy se pohybuje kolem devíti miliard liber (téměř 262 miliard korun). Entain je součástí prestižního indexu FTSE 100, který odráží obchodování s akciemi stovky předních firem v Británii. Firma vlastní například i web na sportovní sázení Bwin či on-line herní skupinu Partypoker.

Zdroje WSJ rovněž uvedly, že společnost Entain teprve nedávno odmítla nabídku od MGM, která zněla na deset miliard dolarů.

Společnost Entain sama sebe popisuje jako „jednu z největších skupin světa zaměřených na sportovní sázky a hazardní hry působící v on-line a v maloobchodním sektoru“. Firma se v prosinci přejmenovala z GVC Holdings, z dalších značek vlastní například Coral, Eurobet, Gala a Foxy Bingo.

Novou nabídku na převzetí firmy Entain finančně podporuje společnost InterActiveCorp (IAC), což je největší akcionář MGM. Loni v srpnu získal v MGM Resorts 12procentní podíl. Šéf IAC Barry Diller tehdy řekl, že podnik má v úmyslu s MGM spolupracovat na rozvoji jeho on-line portfolia hazardních her.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah