Americkým akciím pomohla víra ve vakcínu proti novému typu koronaviru | E15.cz

Americkým akciím pomohla víra ve vakcínu proti novému typu koronaviru

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Návrh na záchranu Evropy

Vytvoření evropského programu v rozsahu 500 miliard eur (tedy asi 13,8 bilionu korun), který by pomohl s hospodářskou obnovou po koronavirové krizi. Takový je návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a německé kancléřky Angely Merkelové. Podporu z fondu mají dostávat země a sektory nejhůře postižené pandemií. 

Trump varoval WHO

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do křížku se Světovou zdravotnickou organizací. Té pohrozil trvalým zastavením financování ze strany USA. A to pokud organizace neprokáže svou nestrannost vůči Číně. Trump to uvedl v dopise adresovaném šéfovi organizace Adhanomovi Ghebreyesusovi a také na svém oficiálním twitterovém účtu. Prezident například uvedl, že Světová zdravotnická organizace prokazuje „znepokojující nedostatek nezávislosti“ vůči Pekingu a že selhala v odezvě na šíření koronaviru. 

Americké akcie opět rostou

Nový týden a nový růst. Americké akcie zahájily týden pozitivně. Index S&P 500 uzavřel nejvýše za deset týdnů. Náladu na trzích podpořila zejména zpráva o testech nové vakcíny proti onemocnění Covid-19 a také příslib dalších stimulačních opatření, která by mohla zmírnit ekonomické dopady pandemie.

Situace v Rusku

Počet nakažených nemocí Covid-19 se v Rusku přiblížil k počtu 300 tisíc. Zemřelých pacientů je 2837. Pozitivní zprávou pro Rusy je však ta, že se uzravuje rekordní počet osob. Jen během neděle to bylo například celkem téměř šest tisíc. 

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah