Jaroslav Bukovský: Co zběsile vydělává, když se trh hroutí, aneb pět pojistek bohatství | E15.cz

Jaroslav Bukovský: Co zběsile vydělává, když se trh hroutí, aneb pět pojistek bohatství

Průměrný drobný investor občas propadne klamné představě, že pokud klesá akciový index, atmosféra na burze připomíná ranní jatka a obchodování působí jako jako hod nožem na živý terč.
Průměrný drobný investor občas propadne klamné představě, že pokud klesá akciový index, atmosféra na burze připomíná ranní jatka a obchodování působí jako jako hod nožem na živý terč.
• 
ZDROJ: reuters

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Průměrný drobný investor občas propadne klamné představě, že pokud klesá akciový index, atmosféra na burze připomíná ranní jatka a obchodování působí jako hod nožem na živý terč. Není to tak, klesající trh nabízí svá zákoutí plná romantiky a něžného sentimentu. Řečeno humánněji, řada akcií prostě roste a vydělává akcionářům neskutečná procenta. Investor pochopitelně musí vykouknout za Atlantik, evropské burzovní DNA jednoduše, jak to říci a neurazit, teprve Ameriku dohání. Zhruba pátou dekádou. Ale k věci, otázku jsme z drahých stavebních materiálů složitě vystavěli následovně triviálně: Co roste, když trh jako celek padá? Na čem dokázali letos drobáci vydělat, i když se loď potápěla? Zkusme následující akciový kvintet.

Optimismu se nedaří, to není zrovna invenční idea, dobrá. Wall Street od počátku roku přišla o 14 procent a drama nabírá grády. I přes pár oživení byl trh v dubnu ve znamení krve a slz a případné zbytky investorského optimismu dokázal vydřít až na vybělenou kost. Přesto se všude nebrečelo, a leckde se slavilo.

Očima guvernéra: Stagflace

Video se připravuje ...
Očima guvernéra: Stagflace

Ukážeme pět akciových adres, kde bylo během dubna posvícení nejhlasitější a kde hosté pili a jedli tak, že mají na nějakou dobu prostě vystaráno. Mluvíme o třiceti- až devadesátiprocentním výnosu za pouhý měsíc v konstelaci války a stagflace. Ne, to není špatný výsledek. Kdo to proboha mohl být! Tedy...

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery