Největší Babišova investice do reprodukční medicíny. Ovládne Gennet | E15.cz

Největší Babišova investice do reprodukční medicíny. Ovládne Gennet

Největší Babišova investice do reprodukční medicíny. Ovládne Gennet
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Anna Vacková, E15

ČTK

Zdravotnický holding FutureLife ovládne kliniky reprodukční medicíny Gennet. Pro holding budovaný investičním fondem Hartenberg, který hospodaří s miliardami ministra financí Andreje Babiše, je to zatím největší zdravotnická akvizice. Hodnotu transakce ani jedna ze stran neuvedla. V Česku holding FutureLife již koupil pražskou kliniku Iscare I.V.F. a firmy Reprofit International a GynCentrum, které také provozují kliniky gynekologie a reprodukční medicíny.

Současná transakce bude vypořádána po jejím schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v prvním čtvrtletí příštího roku, informoval o tom server idnes.cz.

Kliniky Gennet loni utržily 360 milionů korun. Roční tržby nově vznikající zdravotnické skupiny tak podle serveru budou 1,4 miliardy korun. Skupina Gennet je rodinná firma založená v roce 1996 lékařem Davidem Stejskalem. Jeho rodina by měla v rámci vyrovnání získat minoritní podíl v holdingu FutureLife. Firma provozuje dvě kliniky v Praze, jednu v Liberci a jednu v Londýně.

Fond Hartenberg disponuje asi pěti miliardami korun. Zaměřuje se zejména na investiční příležitosti v Česku, Rakousku, Polsku a na Slovensku, uvedl už dříve Josef Janov, někdejší investiční šéf Penty, který s Babišem fond loni založil. V holdingu FutureLife soustředil fond zdravotnická zařízení.

Nákupy pokračují

Letos holding získal většinový podíl ve společnost První privátní chirurgické centrum, která pod značkou Sanus centrum provozuje kliniky v Hradci Králové, Pardubicích a Jihlavě.

FutureLife také ohlásil kapitálovou investici ve společnosti Vidia-diagnostika prostřednictvím firmy Darsena. Firma poskytuje laboratorní služby v oblasti klinické biochemie, hematologie, imunologie a alergologie a diagnostiky infekčních onemocnění. Holding rovněž převzal podíly ve slovenských farmaceutických firmách Imunoglukan a Pleuran.

Dvě kliniky pod značkou Iscare koupil fond v říjnu také na Slovensku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!