„Tak sladká je moje svoboda“. Omilostněný vrah Kajínek má vlastní bonbony | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

„Tak sladká je moje svoboda“. Omilostněný vrah Kajínek má vlastní bonbony

Michal Tomeš

Michal Tomeš

Vlnu nechápavých reakcí vyvolal na sociálních sítích produkt brněnské společnosti Premiera sweet. Firma, která se zabývá výrobou reklamních cukrovinek, totiž na svém e-shopu spustila prodej bonbonů s názvem Kajínky. 

„Tak sladká je moje svoboda,“ hlásá slogan na zadní straně obalu. Na přední straně je pak vyobrazený odsouzený nájemný vrah v zeleném tílku. To na sobě měl letos na jaře, když opustil na základě prezidentské milosti bránu věznice Rýnovice.

S nápadem na výrobu sladkosti přišel majitel brněnské Premiery Radomír Havlík. „S panem Kajínkem jsem se seznámil asi před dvěma měsíci. Nabídli jsme mu možnost, že by mohl tyto bonbony rozdávat na podpisových akcích své knihy,“ vysvětluje podnikatel.


Blíží se prezidentské volby 2018. Kdo z devíti kandidátů na prezidenta zvítězí? Sledujte volební speciály s komentáři i okamžitými online výsledky. První kolo prezidentské volby 2018 se bude konat už 12. a 13. ledna. Pokud žádný kandidát nezíská dostatečnou převahu, druhé kolo prezidentských voleb 2018 se uskuteční o dva týdny později, 26. a 27. ledna.


Glosa Petra Kolmana: Jiří Kajínek? Nezapomínejme

„Kajínek je pro mě příjemný a sympatický člověk, kterému ne že bych věřil, ale mám na kauzu svůj názor,“ říká podnikatel k 24 let staré vraždě v borských zatáčkách.

Po vysokém zájmu veřejnosti se společnost rozhodla bonbony nabízet také na svém e-shopu. Tam je firma umístila ve čtvrtek, návštěvnost webu podle Havlíka vzrostla okamžitě o 40 procent. „Pro nás je to způsob se zviditelnit, jsme 25 let na trhu a můžeme si určitou rebelii dovolit,“ říká Havlík.

Já a ruský agent? Nejdál na východě jsem byl na Slovensku, říká šéf bezpečnostního výboru z SPD

Příjem z tržeb přitom nebude mít Kajínek žádný. Firma se s recidivistou domluvila, že pokud bude o cukrovinku skutečně vysoký zájem, část peněz pošlou na vybranou nadaci.

Havlík zároveň pochybuje, že by tento krok mohl společnost, mezi její zákazníky patří i politické strany, nějak očernit.

Chybí nám velký traktor, přiznává manažer Zetoru. Firma spoléhá na slavnou historii

„To, jestli je to člověk takový nebo makový, nemůžeme soudit ani vy ani já,“ odmítá Havlík skutečnost, že by mohl výrobek vyvolat nelibost veřejnosti. „Je to věc, která tu byla v devadesátých letech, děly se jiné věci, různé věci,“ doplňuje.

Jiřímu Kajínkovi udělil milost prezident Miloš Zeman. Vše o nadcházejících prezidentských volbách čtěte zde >>>

Šašek provokuje: Radovane a Viktore, vraťte se! Miloš vám dá milost
Tomáš Pitr udělal velký obchod v realitách
Ještě dražší Praha. Developeři budují z Václaváku a okolí nové drahé Příkopy
Kellner investoval do proslulého hotelu
Bývalý tenista Milan Šrejber investuje v Holešovicích do nových bytů přes půl miliardy
Čeští a slovenští tuneláři prorazili nejdelší tunel na Islandu, podívejte se na dokončené dílo
Skupina s Petrem Nečasem vstupuje do rychle rostoucího globálního e-byznysu

Vše o předvolebních průzkumech před prezidentskými volbami najdete zde >>>

Informace o aktuálních průzkumech najdete i tady >>>

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!