Bývalý tenista Milan Šrejber investuje v Holešovicích do nových bytů přes půl miliardy | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Bývalý tenista Milan Šrejber investuje v Holešovicích do nových bytů přes půl miliardy

Daniel Novák

Daniel Novák

V jedné z nejlukrativnějších lokalit Prahy staví Metrostav pro realitního magnáta nový bytový soubor. Ceny bytů v Praze 7 patří mezi nejvyšší v metropoli.

Bývalý vrcholový tenista a realitní miliardář Milan Šrejber buduje v Praze 7 bytový projekt Rezidence Osadní. Projekt na pozemku sevřeném ulicemi Osadní a Dělnická staví skupina Metrostav. Celková investice převýší půl miliardy korun.

„Výsledek prodejů je nad očekávání výborný vzhledem k tomu, že před sebou máme ještě rok výstavby,“ pochvaluje si Miroslav Ocelák, obchodní a marketingový manažer společnosti Pankrác, která zastřešuje Šrejberovy developerské aktivity.

J&T Real Estate postaví v Bratislavě bytovou čtvrť za miliardy

Projekt Rezidence Osadní z díly architektonického ateliéru Kaama bude mít celkem 126 bytů. Skoro polovina z nich je aktuálně prodaná. Holešovice jsou totiž z hlediska poptávky po bydlení mezi nejatraktivnějšími pražskými lokalitami.

„Holešovice patří z hlediska umístění nového projektu mezi nejperspektivnější místa v Praze. Vysoké vyprodání místního trhu při jeho schopnosti akceptovat větší a dražší byty umožňuje developerovi nasadit velmi zajímavou cenu,“ uvedl realitní analytik František Brož spolupracující s projektem CenovaMapa.org.

Miliardář Němec rozjíždí stavby v lukrativních částech Prahy

V lokalitě mají rezidenční projekty například také developerské skupiny Central Group nebo Daramis. Ani pro Milana Šrejbera neznamená Rezidence Osadní konec angažmá v Holešovicích. Další bytový projekt chystá u Argentinské ulice. 

Všechny základní ukazatele bytového trhu v Holešovicích jsou podle analytika Brože nad průměrem celé Prahy. Volný nový byt v Praze 7 má v průměru 77 metrů čtverečních, stojí přes sedm milionů korun. V přepočtu již tamní ceny volných novostaveb nejsou daleko od sto tisíc korun za metr čtvereční.

Někdejší tenisový profesionál Šrejber zbohatl na základě kupónové privatizace v 90. letech minulého století. V rámci svého byznysu získal mimo jiné cenné nemovitosti na Pankráci. Podle lokality pojmenoval i svou hlavní firmu. 

Byty raketově zdražují, má ještě smysl do nich investovat? Podívejte se, co radí Martin Burda

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!