Agrofert zavřel další řeznictví | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Agrofert zavřel další Pražské řeznictví, už funguje jen jediné

ČTK

Koncern Agrofert již zavřel tři ze svých čtyř prémiových Pražských řeznictví. Projekt podle firmy nesplnil očekávání, o dalším osudu provozoven firma jedná. Společnost začala koncept rozvíjet v roce 2016 na pražských Vinohradech, následně otevřela prodejny v Holešovicích, v ulici Na Poříčí a na Ohradě. Nyní zůstává otevřená pouze vinohradská prodejna.

"Projekt nesplnil naše očekávání. Mohu potvrdit, že k dnešnímu dni jsou uzavřeny prodejny v Holešovicích, Na Poříčí a na Ohradě. Prodejna na Vinohradské zůstává otevřena. O dalším osudu provozoven stále jednáme. Jednou z možností je převzetí jiným provozovatelem," uvedl mluvčí agrofertu Karel Hanzelka. Firma nabízí všem pracovníkům stejnou práci v jiných pobočkách firmy PMU, pod kterou síť řeznictví spadala.

Firma PMU podle své výroční zprávy umístěné ve Sbírce listin ke konci loňského roku provozovala v Česku 143 prodejen. Loni se dostala do 5,5milionové ztráty proti předloňskému zisku 18,2 milionu korun. Tržby z prodeje zboží jí loni meziročně klesly o více než devět procent na 1,29 miliardy korun.

Agrofert je největším subjektem v českém zemědělství a potravinářství, dvojkou v chemickém průmyslu a významným hráčem v lesnictví a médiích. Předloni zaměstnával zhruba 33 tisíc lidí, z toho 22 tisíc v ČR. Koncern vlastnil ještě předloni na začátku roku tehdejší vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO). V únoru 2017 kvůli zákonu o střetu zájmů vložil své akcie do svěřenských fondů.

Které nádražky přežijí? Projděte si přehled známých pražských lokálů
Michelinská hvězda je jako zlatá olympijská medaile. Chci ji zpět, říká kuchař Roman Paulus
Banální gastrokoncept zabral. Česká hranolkárna nepřestává expandovat do dalších měst
Švihadlo za dvacet tisíc. Do kolekcí luxusních značek se dostávají i bizarní kousky
ČSSD zlomila vaz spolupráce s ANO. Strana potřebuje silného lídra, míní politolog Lebeda
Dron E15: prohlédněte si jednu z nejhezčích českých přehrad z nové perspektivy
Buen camino! Svatojakubská pouť je pro všechny, kteří si chtějí vyčistit hlavu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!