Bourbon za pět miliard. Majitel Becherovky představil nové investice v USA a Číně | E15.cz

Bourbon za pět miliard. Majitel Becherovky představil nové investice v USA a Číně

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Francouzská nápojová společnost Pernod Ricard, která vlastní mimo jiné českou likérku Jan Becher - Karlovarská Becherovka, představila nové investice ve Spojených státech a Číně, tedy na svých dvou největších trzích.

Firma se dohodla na převzetí amerického výrobce bourbonu Castle Brands za 223 milionů dolarů (přes pět miliard korun). Dalších 150 milionů dolarů (3,5 miliardy korun) se rozhodla investovat do výstavby závodu na výrobu whisky v Číně, napsala agentura Reuters.

Společnost Pernod Ricard dnes rovněž oznámila, že v uplynulém finančním roce zvýšila zisk z pokračujících operací o 8,7 procenta na 2,58 miliardy eur (téměř 67 miliard korun). Jeho růst tak zrychlil z 6,3 procenta v předchozím finančním roce a překonal osmiprocentní firemní prognózu.

Čistý zisk však klesl o osm procent na 1,46 miliardy eur kvůli restrukturalizačním výdajům a dalším mimořádným nákladům. Finanční rok společnosti Pernod Ricard skončil 30. června.

Firma dnes rovněž ohlásila program zpětného odkupu vlastních akcií v hodnotě jedné miliardy eur. Společnost Pernod Ricard je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britským konkurentem Diageo. Mezi její nejznámější značky patří gin Beefeater, vodka Absolut, koňak Martell či šampaňské Mumm.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery