O výrobu na míru OP má zájem pětice firem

Hodnota podniku se odhaduje na 180 milionů korun. Měřenky jsou na prodej od poloviny února. Aktuální tendr je dalším pokusem prodat nejcennější a také jedinou stále funkční část kdysi největší oděvní firmy v zemi, která je v konkurzu od května 2010.
Konkrétní jména zájemců Horská zatím neuvedla. Zájemci nyní mohou požádat o informace pro hloubkovou kontrolu, tzv. due diligence, a prohlídku závodu měřenek. Závazné nabídky musí účastníci podat do 17. dubna, každý účastník se závaznou nabídkou musí složit jistinu 10 milionů. Ten den se také nabídky otevřou za účasti notáře, správkyně, poradce společnosti Deloitte Advisory a zajištěného věřitele České spořitelny a v případě zájmu i zástupců věřitelského výboru a účastníků tendru.
Správkyně poté může vybrat až tři nabídky, které postoupí do finále, a jejich předkladatele může vyzvat k předložení finální nabídky, vyšší než závazné, případně k finální licitaci. O finálních nabídkách by se pak rozhodovalo 26. dubna. Prodej měřenek musí poté schválit i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
Pokus o prodej majetku OP v minulosti připravovala firma Knight Frank, veřejné výběrové řízení vypsal na podzim 2010 i bývalý zvláštní insolvenční správce OP pro prodej majetku Jiří Kocvrlich. Z tohoto řízení ale nevzešel žádný vítěz, a to i přesto, že se o koupi zajímali i velcí výrobci oděvů český Pietro Filipi, belgický Scabal a největší slovenský výrobce konfekce Ozeta Neo. Důvodem byla právní nejistota zájemců vyplývající ze zrušení konkurzu podniku v prosinci 2010.
Spory o průběh konkurzu vyvrcholily nejen zrušením a poté opětovně prohlášením konkurzu, ale také odvoláním insolvenčního správce Jaroslava Svobody i soudce, který insolvenční řízení původně zahájil Jana Kozáka. Podle některých názorů tak odsunem prodeje měřenek klesala hodnota majetkové podstaty OP, což by znamenalo, že po prodeji zůstane méně peněz, zbudou-li vůbec nějaké, na menší věřitele.