Trnitá cesta na vrchol: Jak se po letech daří byznysmenům, kteří patřili mezi „mladé pušky“ | e15.cz
Štítek Premium

Trnitá cesta na vrchol: Jak se po letech daří byznysmenům, kteří patřili mezi „mladé pušky“

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Před třemi lety představil Magazín E15 osm mladých nadějných byznysmenů, kteří už v útlém věku protáčeli miliony a nebáli se jít do světa. Nyní se k těmto „mladým puškám“ vracíme. Jejich podnikatelské cesty vedou každá jinudy. Někteří poprvé zažívají propad tržeb, jiní jsou poprvé v roli zaměstnance, další čelí své dosud nejtěžší zkoušce, když jejich byznys zdecimovala pandemie. Jeden z nich ale svůj růst rozjel tak, že jej brzy můžeme čekat v Top 100 nejbohatších Čechů a Slováků Magazínu E15.

Václav Muchna, Zdeněk Cendra, Petr Svoboda, Lukáš Stibor, Vít Horký, Oliver Dlouhý, Jan Řežáb a Lukáš Kořínek. Většina z nich sází na software, který je při růstu poptávky jednoduše škálovatelný. Jsou mezi nimi ale i tací, kteří se nebojí konkurovat světu i s tiskárnami vyráběnými v Česku nebo inovativním marketingem.

Osmička byznysmenů je součástí jednoho velkého propletence vztahů, ve kterém se téměř každý zná s každým. Například Kořínek působil v Řežábově firmě Redboss, ten zase před třemi lety prodal analytickou společnost Socialbakers a nyní řídí další analytický start-up Time is Ltd. Dlouhý měl zas několik let podíl ve start-upu Angee, který spoluzaložil Stibor. Další start-up, na jehož založení se podílel, Gamee, pak řídí Řežábova manželka Božena. A takhle by se dalo pokračovat.

Kompletní žebříček miliardářů najdete v novém Magazínu E15. Pokud již máte E15 Premium, najdete ho v našem online archivu.

Všechny zmíněné však pojí i potřeba být každý den o nějaký ten kus dál a růst. Jsou závislí na adrenalinu, který se dostavuje při řešení každého na první pohled fatálního problému. V praxi to znamená, že řada z nich už několik let jede na maximum, několikrát se ocitli na hraně svých možností, prošli krachy nebo museli začít znovu od nuly.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery