Americký fond prodal reality u ruzyňského letiště | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Americký fond prodal reality u ruzyňského letiště

Daniel Novák

Daniel Novák

Byznysový areál nedaleko Letiště Václava Havla v hodnotě kolem půl miliardy korun má nového majitele. Po americkém angažmá nastoupili Češi.

Realitní fond spravovaný společností Conseq a skupina Accolade koupili skladový a kancelářský areál Karlovarská Business Park ležící na dohled od Letiště Václava Havla. Prodejcem byl americký fond Lone Star.  

„Karlovarská byla výjimečná příležitost. Dobře doplňuje portfolio nájemních nemovitostí o park využitelný i pro kanceláře, retail a pro příměstskou logistiku pro Prahu se skvělým rozložením nájemců,“ uvedl generální ředitel skupiny Accolade Milan Kratina.

Česká pojišťovna kupuje paláce na Můstku, cena může jít výrazně přes miliardu

Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila. Hodnota nemovitostí je zhruba půl miliardy korun. Financování transakce zajistila UniCredit Bank, prodej zprostředkovala poradenská společnost CBRE.

„Akvizice Karlovarská Business Park představuje pro realitní fond společnosti Conseq vynikající investiční příležitost. Pomůže diverzifikovat portfolio nemovitostí, které fond vlastní,“ sdělil Jan Vedral, šéf představenstva Conseq.

Byznysový komplex se nachází na místě bývalých uhelných skladů, které dříve zásobovaly celou Prahu. V současnosti je to lokalita umístěná na křižovatce dálnice D6 a Pražského okruhu, je kousek od nově vznikající rezidenční oblasti v Praze-západ.

Vidouli čeká bitva tří developerů

Park má pronajímatelnou plochu téměř dvacet tisíc metrů čtverečních. Mezi nájemce patří firma EvoBus, která se zaměřuje na opravy a servis autobusů Mercedes-Benz a Setra. V areálu též švédský koncern Lindab vyrábí technologie pro budovy.   

Pro skupinu Accolade znamená akvizice první větší průnik do okolí Prahy. Česká realitní firma je silná v západních Čechách, působí rovněž kolem závodu automobilky Škoda ve východočeských Kvasinách. Od loňska firma investuje též v Polsku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!