Babišovo ANO nebude spolupracovat s komunisty a ČSSD, vidí se napravo | E15.cz

Babišovo ANO nebude spolupracovat s komunisty a ČSSD, vidí se napravo

Babišovo ANO nebude spolupracovat s komunisty a ČSSD, vidí se napravo
Andrej Babiš, ANO 2011
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Hnutí miliardáře Andreje Babiše ANO nechce po případném úspěchu v předčasných volbách do Sněmovny spolupracovat s levicí. Své místo v politickém spektru vidí spíše od středu napravo, prohlásila první místopředsedkyně Věra Jourová, která povede kandidátku hnutí na Vysočině.

Kvůli rozdílným programům podle Jourové nepřipadá v úvahu spolupráce s komunisty a zřejmě ani s ČSSD. Určité shody vidí ANO například s programem KDU-ČSL.

S jakými dalšími stranami by hnutí mohlo spolupracovat, Jourová neprozradila. Hnutí by se prý rozhodlo až podle toho, kdo se do Sněmovny dostane.

Podle bývalého novináře Martina Komárka, který sestavuje program hnutí, by ANO nemělo po volbách usilovat o účast ve vládě, pokud nebude mít možnost prosadit své programové cíle. Hnutí chce svůj program zveřejnit zřejmě příští týden. O prioritách i kandidátech bude v neděli jednat také vedení ANO.

Hnutí si nedávno nechalo zpracovat průzkum preferencí, podle kterého má šanci se do dolní komory dostat. Jiné průzkumy ale Babišovu hnutí přisuzovaly preference kolem dvou procent.

Milan J. Hamerský: Babiš může hledět vpravo

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!