Blíží se druhá vlna dotací na hospodaření s dešťovou vodou. Peněz je výrazně více | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Blíží se druhá vlna dotací na hospodaření s dešťovou vodou. Peněz je výrazně více

ČTK

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vyhlásí 7. srpna druhou vlnu dotačního programu Dešťovka na využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě. Žádosti bude přijímat od 7. září. 

Rozpočet bude tentokrát 200 milionů korun, tedy zhruba dvojnásobek proti pilotní výzvě. Programem chce stát bojovat proti plýtvání vodou a proti suchu. V první výzvě, která se uskutečnila v květnu, byly peníze vyčerpány za 28 hodin. Velký zájem je očekáván i nyní.

Podle ministra životního prostředí Richarda Brabce (ANO) bude nově vyčleněné peníze rozděleny na dvě části: „Polovina půjde pouze do suchých oblastí. V nich jsme stanovili například podmínku, že v uplynulých třech letech tam nastal minimálně jednou kritický nedostatek vody,“ řekl v pondělí v České televizi.

Event E15 Premium: Musíme redukovat dotace na obnovitelné zdroje, tvrdí Topolánek

Bližší informace k druhé vlně Dešťovky zveřejní ministerstvo až před jejím vyhlášením, uvedla Dominika Pospíšilová z tiskového oddělení ministerstva. V první výzvě byl největší zájem o peníze na systémy na dešťovou vodu určenou pro splachování a současně zalévání zahrady. O ně si zažádalo přes 1700 domácností.

Dotace z programu mohli čerpat vlastníci i stavebníci všech obytných domů s výjimkou rekreačních. Stát podpořil zachytávání srážkové vody na zalévání zahrady, akumulaci srážkové vody pro splachování záchodů a využití přečištěné odpadní vody jako vody užitkové.

Praha řeší, jak vzdorovat vedru. Dokončuje strategii na přizpůsobení se změnám klimatu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!