Bouřky v Česku by se mohly stát čtvrtou nejdražší pojistnou událostí, tvrdí experti | E15.cz

Bouřky v Česku by se mohly stát čtvrtou nejdražší pojistnou událostí, tvrdí experti

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pojišťovny mají nahlášeno z bouřek, vichřic a tornáda, které zasáhly Česko v červnu a v červenci, 34 800 škod za 4,7 miliardy korun. Celkem odhadují 39 500 škod za 5,45 miliardy korun. Klientům vyplatily pojišťovny 1,1 miliardy korun.

Ze všech nahlášených pojistných událostí je 45 procent vyřízených, u pojištění budov občanů je jich vyřízeno 62 procent. Vyplacené škody občanům činí 763 milionů Kč, podnikatelům 271 milionů korun. Zatímco u občanů činí průměrná škoda 75 tisíc korun, u podnikatelů 380 tisíc korun.

V případě samotného tornáda, které zpustošilo před měsícem oblast mezi Hodonínem a Břeclaví, pojišťovny odhadují počet škod na 11 200 za 3,4 miliardy korun. Nahlášeno jich mají 8 500 za téměř tři miliardy korun.

Červnové a červencové bouřky by se podle expertů pro pojišťovny mohly stát čtvrtou nejnákladnější živelní pojistnou událostí od vzniku ČR v roce 1993. "Odhady zatím máme jen hrubé. Ale pokud by byly pojištěné škody na majetku zhruba tři miliardy korun, dostalo by se tornádo hned za troje rozsáhlé povodně a přeskočilo všechny orkány," uvedla dříve mluvčí asociace Veronika Nová.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video