Bytový komplex miliardáře Vítka dostal zelenou, výstavba v Hostivaři má posudek EIA | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Bytový komplex miliardáře Vítka dostal zelenou, výstavba v Hostivaři má posudek EIA

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Radovan Vítek je o krok blíž k realizaci bytového komplexu Praga v pražské Hostivaři pro 2,5 tisíce lidí. Jeho společnost Orco získala k projektu kladné stanovisko EIA o vlivu na životní prostředí, k vyřízení už tak zbývá jen stavební a územní povolení. Rozhodnutí odboru životního prostředí pražského magistrátu se objevilo ve středu v Informačním systému EIA.

Vítek dosud tak rozsáhlý rezidenční komplex nepostavil. Zpustlý průmyslový areál v Hostivaři na území dvou městských částí se má změnit na novou čtvrť.

Na šesti hektarových pozemcích, na kterých kdysi stály podniky Praga Hostivař a Technometra, Vítek proinvestuje jednotky miliard. V roce 2016 se hodna investice odhadovala na tři až čtyři miliardy korun. Obytný soubor Praga bude tvořit šestnáct bytových domů, které vzniknou postupně v pěti etapách.

Bilance: Mladý pár dá v Praze za místo pro postel tolik, co za nové auto. Situace se možná brzy změní

„Projekt přes tisíc bytů se zdá obrovský, ale je nutné si uvědomit, že představuje uspokojení současné poptávky,“ vysvětlil analytik developerského trhu František Brož.

V Hostivaři už skupina Orco ještě pod jinými majiteli stavěla bytový soubor Slunečný vršek. Mezitím však Orco v krizi citelně oslabilo a v roce 2014 se stalo terčem Vítkova nájezdu.

Další velký bytový projekt Vítek plánuje na pozemcích v Bubnech, které získal rovněž akvizicí Orka. Tisíce bytů chystá developer už deset let také v Brně na pozemcích po bývalé Zbrojovce.

Byt v osobním vlastnictví, či družstevní: Podle čeho se rozhodnout?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!