Bývalý hejtman Řihák bude po odchodu ze Senátu řešit, co dál | E15.cz

Bývalý hejtman Řihák bude po odchodu ze Senátu řešit, co dál

bývalý hejtman Středočeského kraje Josef Řihák
bývalý hejtman Středočeského kraje Josef Řihák
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý středočeský hejtman Josef Řihák, který ve volbách neobhájil senátní křeslo a jehož ČSSD zřejmě v Příbrami skončí v opozici, zatím neví, čím se bude dál zabývat. Po nedávném odchodu z vedení kraje bude muset vyklidit i svou senátorskou kancelář. Zda se vrátí k původnímu povolání veterináře, neřekl.

„To jsou věci, o kterých teď začnu přemýšlet. Odcházel jsem do politiky v roce 2002, byl jsem v ní dlouhých 12 let. Uvidí se, co bude dál, já teď spíš myšlenky soustředím na to, že musím všechno vyklidit, připravit, ale samozřejmě život jde dál,“ řekl Řihák .

Do druhého kola senátních voleb na Příbramsku postoupili nestraník Vladimír Danda kandidující za ANO a Jiří Burian z ODS. Řihák skončil těsně třetí, dostal o 220 hlasů méně než druhý Burian. „Voliči rozhodli, já to respektuji,“ uvedl Řihák, který v horní komoře působil od roku 2008.

Prohra o 220 hlasů

Bývalý hejtman se po odchodu z vedení kraje, ke kterému ho vyzvali spolustraníci, soustředil na senátní kampaň a současně byl lídrem ČSSD pro komunální volby v Příbrami. Tam ale zvítězilo hnutí ANO, které chce jednat o spolupráci s TOP 09, a ČSSD tak zřejmě přejde do opozice. Řihák věří, že nepříznivý výsledek voleb příbramskou ČSSD více sjednotí. „Těším se na opoziční roli v zastupitelstvu,“ dodal.

Dosavadní senátor v minulosti pracoval na veterinární správě. Po vstupu do politiky byl mimo jiné poslancem, starostou Příbrami a dosud je i krajským zastupitelem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video