Česko je 24. nejvyspělejší trh pro zahraniční fúze a akvizice | e15.cz

Česko je 24. nejvyspělejší trh pro zahraniční fúze a akvizice

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká republika je na 24. pozici v žebříčku nejvyspělejších trhů pro zahraniční fúze a akvizice. Česko se umístilo na stejné úrovni jako Izrael, Chile a Malajsie a je zároveň nejvýše ze zemí střední a východní Evropy. Na prvních místech se umístily Kanada, Velká Británie, USA, Francie, Japonsko a Nizozemsko. Vyplývá to z žebříčku vypracovaného výzkumným centrem pro fúze a akvizice Cass Business School při City University London ve spolupráci se společností Ernst & Young.

Žebříček porovnává 175 zemí z celého světa a hodnotí 36 hledisek v šesti kategoriích, a to ekonomické, finanční, politické, regulatorní, sociokulturní a technologické.

Izrael byl vyhodnocen nejlépe v technologiích, Česká republika v sociokulturních faktorech, Chile v politických a Malajsie v ekonomických faktorech. „Tato zjištění mohou být pro někoho překvapivá, ale vzhledem k rostoucímu počtu transakcí v těchto zemích, je jasné, že tzv. 'sérioví' investoři již potenciál těchto zemí objevili a naučili se jak se vyrovnávat s výzvami, které akvizice na těchto trzích přinášejí,“ uvedla E&Y.

Ernst & Young patří mezi nejvýznamnější celosvětové firmy poskytující odborné poradenské služby v oblasti auditu a daňového, transakčního a podnikového poradenství.

Nejvyspělejší trhy pro zahraniční fúze a akviziceAutor:

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery