ČSSD si kope vlastní hrob, míní slovenský Denník N | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

ČSSD si kope vlastní hrob, míní slovenský Denník N

ČSSD si kope vlastní hrob, míní slovenský Denník N
ČSSD
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Čeští sociální demokraté (ČSSD) nemohou vyjít dobře z koalice s hnutím ANO Andreje Babiše, která bude závislá na komunistech, napsal slovenský list Denník N. Babiš spolu se šéfem ČSSD Janem Hamáčkem v pondělí dospěli k textu koaliční smlouvy, podle Babiše vládní vyjednávání s ČSSD budou hotová do pátku.

ČSSD účastí v předchozí koalici, jejíž součástí bylo i hnutí ANO, přišla podle listu o téměř dvě třetiny voličů.

"Vláda to přitom byla z pohledu levicového voliče úspěšná, zvyšovala sociální výdaje jedna radost. Všechny tyto skutečné nebo zdánlivé zásluhy si ovšem dokázal svou permanentní a agresivní kampaní přisvojit Babiš - spolu s levicovými voliči. V nové vládě to nebude jinak," soudí list v komentáři pod titulkem Česká sociální demokracie si kope vlastní hrob.

ČSSD se může z koaliční smlouvy radovat. Reálná vymahatelnost je ale nulová, říkají odborníci

"Rovněž platí, že je jedno, kolik záruk sociální demokraté krasopisně zaznamenají v koaliční smlouvě. Nic Babišovi nezabrání v tom, aby je kdykoli v parlamentu přehlasoval s pomocí komunistů a fašistů Tomia Okamury, bude-li to pro něj výhodné," napsal deník.

Dodal, že i v případě jasného porušení koaliční smlouvy Babišem to bude fungovat jako při zásluhách vlády - půjde spíše o to, komu volič uvěří, že rozpad koalice zavinil ten druhý. Podle listu v komunikaci, v obviňování a ve zbavování se odpovědnosti bude Babiš vždy lepší.

Komentář Roberta Maleckého: Na vlky!
Bek: Rozumím voličům SPD a Zemana, lidé se necítí být vítězi změn po roce 89
Dolování na hraně zákona. Kauza OKD nekončí
Piráti rozhodli: Ruml za ně nebude kandidovat do Senátu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!