Došlo i na Janstu. Po Peltovi policie obvinila i lidi z České unie sportu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Došlo i na Janstu. Po Peltovi policie obvinila i lidi z České unie sportu

ČTK

Policie dnes v kauze manipulací se sportovními dotacemi obvinila Českou unii sportu (ČUS), jejího předsedu Miroslava Janstu a generálního sekretáře Jana Boháče. Uvedl to server Aktuálně.cz. V případu si už dříve vyslechli obvinění bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či odvolaná náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová, stíhání čelí také Fotbalová asociace ČR.

Podle serveru se nová obvinění rovněž týkají rozdělování peněz z dotačního neinvestičního programu pro činnost sportovních organizací, který vypsalo ministerstvo školství. Právník Jansta podle vyšetřovatelů společně s Boháčem získali v rámci expertní skupiny při rozdělování peněz z programu neoprávněné výhody pro ČUS. Údajně tak poškodili další organizace, které z programu čerpají prostředky: například Český olympijský výbor nebo Sokol, napsal server.

Jansta předsedá i České basketbalové federaci, je členem ČSSD. Česká unie sportu vydá odpoledne po poradě s právníky prohlášení.

Pelta byl spolu s Kratochvílovou zatčen už 3. května a několik týdnů strávil ve vyšetřovací vazbě. Na funkci předsedy fotbalové asociace rezignoval. Stejně tak v důsledku kauzy opustila místo ministryně školství Kateřina Valachová. Dotační program na investice byl zrušen a znovu vypsán a kvůli vyšetřování byla zpožděna výplata dotací sportovním organizacím. Některé z nich se tak ocitly ve finančních problémech.

Sportu dochází peníze. Bojkot nových dotací porušilo jen pár sportovních svazů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!