Europarlament bude řešit riziko politického zneužití médií Babišem | e15.cz

Europarlament bude řešit riziko politického zneužití médií Babišem

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Stavem médií v České republice a rizikem jejich politického zneužití se nejspíš bude 1. června zabývat Evropský parlament.

Vyplývá to z návrhu programu jeho plenární schůze, který dnes schválilo vedení politických frakcí europarlamentu.

Na druhý den bruselského plenárního jednání, tedy na dopoledne 1. června, je naplánován bod s názvem "Prohlášení komise - riziko politického zneužití médií v České republice". Podle dostupných informací bod navrhlo zařadit na program jednání europarlamentu vedení jeho nejsilnější frakce, tedy Evropské lidové strany (EPP). Na jeho zařazení prý ale už delší dobu "byla širší shoda".

O věci se původně mělo diskutovat už příští týden na schůzi ve Štrasburku, nakonec byl ale bod přesunut až na bruselskou dvoudenní "miniplenární schůzi" na přelomu května a června.

Není přitom vyloučeno, že do té doby se podoba názvu či přesného obsahu tohoto bodu jednání změní, frakce se samozřejmě také ještě mohou dohodnout na jeho úplném vyřazení z programu schůze.

Pokud se tak nestane, bude se europarlament o situaci médií v Česku bavit nedlouho poté, co se v ČR na veřejnost dostaly nahrávky údajně dokazující, že vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš ovlivňoval obsah jím vlastněných médií. Také tato okolnost přispěla k nynější politické krizi v ČR, kde prezident Miloš Zeman stále nevyhověl návrhu premiéra Bohuslava Sobotky na Babišovo odvolání z vlády.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video