Fyzioterapeut sportovců Kolář přestěhuje kliniku od Babiše k Pentě | e15.cz

Fyzioterapeut sportovců Kolář přestěhuje kliniku od Babiše k Pentě

Adéla Čabanová

Adéla Čabanová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Areál bývalé pražské továrny Walter se stane domovem lékařského zařízení, ve kterém svůj pohybový aparát napravují i slavní sportovci.

Známý fyzioterapeut Pavel Kolář se dohodl se skupinou Penta a nastěhuje svou kliniku Centrum pohybové medicíny do připravovaného areálu Waltrovka v pražských Jinonicích. Dosud funguje na Chodově poblíž sídla Agrofertu v budově, která do února patřila k majetku ministra financí Andreje Babiše, než ho vložil do svěřeneckého fondu.

Deníku E15 to potvrdily obě strany. „Připravuji si prostory v Jinonicích. Důvod je, že to je větší prostor a poblíž metra,“ uvedl profesor Kolář. Stěhování má proběhnout do konce roku. Památkově chráněná budova Waltrovky v Jinonicích právě prodělává kompletní rekonstrukci. „Jedná se o tři patra a část podzemí jediné památkově chráněné budovy v celém areálu,“ sdělil mluvčí Penty Ivo Mravinac. Centrum pohybové medicíny tak bude mít k dispozici 2700 metrů čtverečních.

O tom, že mezi Pentou a Kolářem probíhají jednání, informoval v únoru deník HN. Jedním z důvodů má být i výhodnější nájemné.

Nyní Kolář uvedl, že u Babiše dosud výpověď z nájmu nedal a ve hře je i možnost, že by na původní adrese zůstal a provozoval by své centrum na dvou místech. „Jedna z variant je, že by část zůstala na Chodově, pacientů je opravdu hodně,“ vysvětlil Kolář. Centrum pohybové medicíny je v současnosti plně vytížené. Přestože na služby nepřispívají zdravotní pojišťovny a za hodinovou fyzioterapii dají klienti přes tisíc korun, zájem je velký a čekací doby dlouhé.

Penta buduje u metra v Jinonicích celý komplex budov, v památkově chráněné budově Walter se má kromě Kolářovy kliniky nacházet ještě jeden poskytovatel zdravotních služeb, lékárna a restaurace. Centrum pohybové medicíny je pro Pentu prestižní nájemce. „Walter bude pro něj uzpůsobený přesně na míru, celý projekt přestavby se pro profesora Koláře znovu připravil,“ uvádí Mravinac.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video