Investoři se vrhli na nízkoúročené státní úvěry | E15.cz

Investoři se vrhli na nízkoúročené státní úvěry

Investoři se vrhli na nízkoúročené státní  úvěry
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

Tereza Čapková

Pouhý týden stačil, aby se z poloviny vyčerpala částka 280 milionů korun, kterou Státní fond podpory bydlení vyčlenil na program nízkoúročených úvěrů. Zatím tedy ve formě žádostí. Úspěšní žadatelé, kteří projdou prověrkou, mohou dostat půjčku s ročním úrokem dvě procenta.

Levné půjčky jsou určeny zejména na výstavbu bydlení pro sociálně ohrožené skupiny, jako například seniory. „Zájem investorů za první týden otevření programu můžeme hodnotit jako významný,“ sdělila serveru E15.cz mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení Jana Marešová.

Fond nyní eviduje zhruba deset vážných zájemců, jejichž žádosti se pohybují v objemu okolo 150 milionů korun. „Žádosti prochází kontrolou úplnosti a bude následovat jejich hodnocení,“ uvedla Marešová. Poté je dostane k posouzení nezávislá odborná komise, která zváží vhodnost poskytnutí podpory.

V loňském roce získala v rámci pilotního projektu na podporu výstavby nájemních bytů od státu výhodný úvěr jediná firma. Ostatních sedm žadatelů neprošlo sítem.

Společnost Stavos stavba rekonstruovala původně administrativní budovu v Ostravě Hrabůvce na nájemní bytový dům. Vzniklo 13 nových nájemních bytů. Společnost jejich stavbu dokončila letos v červenci a předala je nájemníkům k užívání.

nabízí kromě úroku ve výši dvou procent také fixaci po celou dobu splácení, kterou lze nastavit až na 30 let. Žádosti zařazení do programu začal přijímat 23. srpna. Výzva není časově limitována. Příjem žádosti bude záviset na výši jednotlivých žádostí. „Zastavení příjmu žádostí bude záležet na vyčerpaném objemu,“ uzavřela Marešová.

Autor: Tereza Čapková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!