Kde se vzal název hnutí ANO? Význam zkratky netuší mnohdy ani sami členové | E15.cz

Kde se vzal název hnutí ANO? Význam zkratky netuší mnohdy ani sami členové

Jakub Veinlich - Blesk.cz, Lukáš Červený - Blesk.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
ANO má jasnou ambici – vyhrát volby do Sněmovny. Staronový předseda Andrej Babiš plánuje získat více hlasů, než kolik jich mělo hnutí v krajských volbách. S kampaní má pomoci částečně obměněné vedení, ve kterém jsou i ministři Richard Brabec a Martin Stropnický. A vypadá to, že jejich prvním úkolem bude naučit členy, co přesně znamenají tři písmena ve zkratce ANO.Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/452637/kde-se-vzal-nazev-hnuti-ano-vyznam-zkratky-netusi-mnohdy-ani-sami-clenove.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

ANO má jasnou ambici – vyhrát volby do Sněmovny. Staronový předseda Andrej Babiš plánuje získat více hlasů, než kolik jich mělo hnutí v krajských volbách. S kampaní má pomoci částečně obměněné vedení, ve kterém jsou i ministři Richard Brabec a Martin Stropnický. A vypadá to, že jejich prvním úkolem bude naučit členy, co přesně znamenají tři písmena ve zkratce ANO.

Hnutí ANO 2011 bylo i navzdory názvu registrováno až v roce 2012. Navazovalo totiž na iniciativu Akce nespokojených občanů, která vznikla o rok dříve. Málokdo dnes ví, že právě od ní je odvozen název celého hnutí.

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/452637/kde-se-vzal-nazev-hnuti-ano-vyznam-zkratky-netusi-mnohdy-ani-sami-clenove.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Hnutí ANO 2011 bylo i navzdory názvu registrováno až v roce 2012. Navazovalo totiž na iniciativu Akce nespokojených občanů, která vznikla o rok dříve. Málokdo dnes ví, že právě od ní je odvozen název celého hnutí.

Nevěděly to překvapivě ani některé známé tváře hnutí.

Podívejte se na anketu Blesk.cz:

ANO anketa

Autor: Jakub Veinlich - Blesk.cz, Lukáš Červený - Blesk.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.