Metrostav Development chystá na Žižkově další byty téměř za miliardu. Stavět bude i jinde | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Metrostav Development chystá na Žižkově další byty téměř za miliardu. Stavět bude i jinde

Daniel Novák

Daniel Novák

Do několika měsíců hodlá Metrostav Development podepsat smlouvu o akvizici nového kancelářského projektu. Současně připravuje další investici do bytů v Praze 3.  

Developerská část skupiny Metrostav aktuálně sice řeší výstavbu kancelářského komplexu Palmovka Open Park v Praze 8, současně už ale připravuje další projekty. Budou se týkat bytů i kanceláří. Celková investice se bude pohybovat v nižších jednotkách miliard korun.

„Jednáme o koupi dalšího administrativního projektu. Smlouvu bychom měli podepsat v březnu,“ řekl na dotaz deníku E15 generální ředitel společnosti Metrostav Development Ondřej Buršík.

Vedle O2 areny vzniknou kanceláře za miliardu, projekt je od izraelských architektů mrakodrapů

Ve hře je administrativní projekt o zhruba dvaceti tisících metrech čtverečních budoucích kanceláří. To bude jen o málo menší budova než kanceláře, které developer staví u Palmovky. Tam investuje kolem 1,3 miliardy korun. Přesnou lokalitu ani jméno prodejce šéf developerské větvě Metrostavu neuvedl. Připustil však, že k projektu teprve bude nutné sehnat potřebná povolení.

„Na podobné akvizice je správná doba. Sehnat projekty s územním rozhodnutím je téměř nemožné,“ uvedl Jan Hospodář, partner v poradenské společnosti 108 Investment Advisory. Cena za podobně velký projekt, o němž jedná Metrostav Development, podle investičního specialisty převýší sto milionů korun.

Moravští orli budou stavět v centru Prahy

Nákup dalšího administrativního projektu odpovídá strategii Metrostavu Development být kancelářským i bytovým developerem. V případě rezidencí se firma soustředí na výstavbu projektu Na Vackově v Praze 3.

„Příští rok dáme Na Vackově do prodeje 366 bytů, které postavíme v rámci jedné etapy,“ dodal Ondřej Buršík. Poprvé se má kopnout do země na konci roku 2018. Investice bude 900 milionů korun.

Bytový trh se doslova vaří, říká izraelský developer s byznysem v Praze

Výstavbu Metrostavu na Žižkově znepříjemňuje vleklý spor o parcely související s kontroverzní restitucí pozemků po velkostatkáři Bečvářovi. Některé z těchto parcel, o které se vedou soudní spory, zasahují právě do projektu Na Vackově. Podle ředitele Metrostavu Development se to týká asi sedmi set budoucích bytů. Zároveň však podle něj ale platí, že banky a další partneři jsou již přesvědčeni o tom, že na pozemky neměli restituenti nárok a vycházejí Metrostavu Development vstříc.

Projekt na Palmovce má první nájemce

V době dokončení hrubé stavby administrativního centra Palmovka Open Park má už nájemce zajištěno přes čtyřicet procent plánované kapacity. Developer Metrostav Development zatím odtajnil jména dvou budoucích nájemců. Prvním je společnost Lagardere Travel Retail. To je  provozovatel například trafik Relay, kaváren Costa Cofee nebo pekařství Mr. Baker. Druhým známým nájemcem je pojišťovna Euler Hermes. Do kanceláří v Praze 8 investuje Metrostav Development přes jednu miliardu korun. V rámci stejné lokality má kanceláře a byty ještě skupina Crestyl.


 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!