Milovický výzkumný park má zpoždění, dotace 400 milionů je ohrožena | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Milovický výzkumný park má zpoždění, dotace 400 milionů je ohrožena

Milovický výzkumný park má zpoždění, dotace 400 milionů je ohrožena
výzkum, věda, ilustrační foto
• 

ČTK

Dotace ve výši 400 milionů korun na výzkumný park v Milovicích na Nymbursku je ohrožena. Stavba nabírá zpoždění, práce už několik měsíců stojí. Dotace z evropských fondů je přitom podmíněna kolaudací stavby do konce června. "Práce se pozastavily. Kdy budou pokračovat, to nikdo neví," řekl starosta Milovic Milan Pour (ANO). Provozovatele areálu se nepodařilo kontaktovat.

Příjemcem dotace na vědeckotechnický areál s aerodynamickým tunelem je obecně prospěšná společnost VTP AT Milovice, která má park provozovat. Společnost už má z evropských fondů proplacenou první etapu projektu za přibližně 18 milionů korun, a pokud nesplní podmínky projektu včetně včasného dokončení stavby, hrozí, že o peníze přijde.

„Práce na VTP Milovice jsou oproti původnímu harmonogramu zpožděny a příjemce je veden jako projekt se zvýšeným dohledem. Na polovinu března je naplánováno jednání na ministerstvu průmyslu a obchodu s příjemcem dotace o stavu realizace projektu,“ řekl Igor Walter z ministerstva.

Kontaminovaná zemina stavbu nezpozdila

Podle stavebního úřadu v Lysé nad Labem byla na pozemku nalezena kontaminovaná zemina, což ale podle starosta není důvodem nynějšího prodlení. „Důvodem jsou spíš nějaké další finance. Už řadu měsíců tam nepracují, já jsem převzal starostování někdy v listopadu, a v té době se zrovna nějak pozastavila činnost,“ doplnil.

Vědeckotechnický park se začal stavět loni v březnu a má poskytnout zázemí pro komerční výzkumné aktivity i prostor pro spolupráci mezi vědeckým a podnikatelským sektorem. Komplex má nabídnout více než 8000 metrů čtverečních vybavených kancelářských a laboratorních ploch, zejména pro automobilový průmysl a pro odvětví udržitelné energetiky.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!