Na ministra Pelikána střílel muž z poplašné pistole, nezranil ho | E15.cz

Na ministra Pelikána střílel muž z poplašné pistole, nezranil ho

Robert Pelikán
Robert Pelikán
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (za ANO) dnes ráno zaútočil důchodce poplašnou pistolí. Několikrát na něj vystřelil ve Valdštejnské ulici, kde se politik chystal zahájit výstavu o ženské trestnici v Řepích. Incident, na který upozornil server Blesk.cz, potvrdil ministr s tím, že je v pořádku. Podle policie muž ministra nijak neohrozil, zhruba 15 metrů od něj z pistole sice třikrát vystřelil, ale směrem do země.

Ochranu ministra zajišťuje služba pro ochranu ústavních činitelů, která spadá pod policejní prezidium. Jeden z Pelikánových ochránců muže podle mluvčí policejního prezidia Jozefa Bocána zkontroloval a vysvětlil mu, že to není správný druh protestu. Muž poté odešel. Vzhledem k tomu, že se nestalo žádné protiprávní jednání, pro policii případ skončil.

„Trestní oznámení jsem nepodal, vždyť ten člověk střílel jen z poplašňáku. Je mi ho spíš líto,“ napsal Pelikán v textové zprávě. Ministr měl dnes na programu slavnostní otevření výstavy, která se koná v galerii Jazzová sekce a přibližuje působení boromejek u odsouzených žen. Podle Blesk.cz ho předtím na ulici přepadl důchodce, který tam na něj čekal.

„Najednou jsem slyšel dvě až tři rány, u nohy mi padaly náboje, či co to bylo. Myslel jsem si, že je to nějaký fór, ale pak zakročila ochranka,“ řekl serveru ministr.

Útočník cítil křivdu

Útočník prý Pelikánovi v minulosti napsal dopis, ve kterém si mu stěžoval na údajnou křivdu. Prý byl nespravedlivě odsouzen za vykrádání automatů na cukrovinky v domově důchodců, kde žil.

Útoku airsoftovou pistolí čelil v roce 2012 tehdejší prezident Václav Klaus. Šestadvacetiletý dělník Pavel Vondrouš na něj tehdy v Chrastavě na Liberecku sedmkrát zblízka vypálil, čtyřikrát ho zasáhl a způsobil mu zhmožděniny.

Klause si prý za svůj cíl zvolil proto, že jej považoval za jednoho z politiků zodpovědných za špatný stav země. Z místa útoku odešel, aniž prezidentova ochranka zasáhla. Její ředitel hned druhý den rezignoval.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.