Policie zasahuje na ministerstvu průmyslu, zřejmě kvůli dotacím | e15.cz

Policie zasahuje na ministerstvu průmyslu kvůli dotacím, zadržela několik lidí

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ministerstvo průmyslu a obchodu
• 
ZDROJ: Blesk:David Malík

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Policie v úterý zasahovala na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) v trestním řízení, které se týká dotací, a zadržela několik lidí. Kriminalisté zatím nikoho neobvinili. Uvedl to Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje. Kriminalisté byli v hlavní budově MPO, nikoli v Agentuře pro podnikání a inovace, jak dříve informovaly některé servery.

Cimbala upozornil, že nejde o zahájení trestního řízení. „Jedná se o věc, kde trestní řízení už probíhá,“ řekl. „Zatím žádné informace, že by byl někdo obviněn, nemám. Mám informace, že několik osob bylo zadrženo,“ dodal.

Zásah potvrdilo MPO. „Od dnešního dopoledne poskytujeme součinnost příslušníkům Policie ČR, kteří v našich prostorách provádějí úkony trestního řízení. Podle předběžných informací jde o dotační výzvy z let 2016 - 2018. Bližší detaily v tuto chvíli poskytovat nemůžeme,“ napsalo MPO na sociální síti X. Ministerstvo tehdy vedli ministři za ČSSD a ANO.

Zásah vedla Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). „Provádíme úkony trestního řízení,“ řekla za NCOZ Barbora Kudláčková. „Bližší informace útvar poskytovat nebude,“ doplnila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video