Praha v centru zakázala provoz paddleboardů. Hrozil střet s loděmi, tvrdí Plavební úřad | E15.cz

Praha v centru zakázala provoz paddleboardů. Hrozil střet s loděmi, tvrdí Plavební úřad

ČTK

Uživatelé paddleboardů, tedy velkých nafukovacích surfů, se nemohou plavit po Vltavě v centru Prahy. Státní plavební správa od čtvrtka zakázala jejich provoz od plavební komory Štvanice k výtoňskému železničnímu mostu. Vyplývá to z informací plavební správy, na zákaz upozornila televize Prima. Výjimku budou mít paddleboardy u Dětského, Střeleckého a Slovanského ostrova.

Plavební úřad přistoupil k zákazu zejména z bezpečnostních důvodů, chce předejít situacím, kdy se uživatelé paddleboardů mohli dostat do střetu s loděmi. Na úseku mezi Výtoní a Štvanicí je podle úřadu v současnosti intenzivní provoz osobních lodí, v lokalitě je navíc velké množství velkých plavidel, která zde často kotví u místních přístavů. Situaci v místě komplikuje časté otáčení plavidel a také proudění řeky ze Staroměstského jezu.

"Při plavbě paddleboardů reálně hrozí vznik rizikových situací, zejména při potkávání a křížení směrů plavby s velkými plavidly nejsou vůdci paddleboardů v intenzivním provozu schopni dodržovat pravidla plavebního provozu. To vede k ohrožování bezpečnosti tohoto provozu a jeho účastníků, včetně uživatelů paddleboardů samotných," uvedl úřad v předpisu, kterým provoz zakázal.

NKÚ: Do rozvoje vodní cesty na Labi dal stát už miliardu, využití je přitom minimální

Výjimku budou mít paddleboardy u Staroměstské zdrže, kde proti proudu směrem k Šítkovskému jezu jsou Dětský, Střelecký a Slovanský ostrov.

Na dodržování zákazu budou vedle Státní plavební správy dohlížet poříční hlídky státní i městské policie.

Stavbaři začali prohlubovat Vltavu, nákladní lodě budou moci převézt o stovky tun více

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!