Tramvajovou dopravu v Praze paralyzovala prasklá kolej | e15.cz

Prasklá kolej paralyzovala tramvajový provoz v Praze. Opravy se protáhnou do soboty

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provoz tramvají v centru Prahy odpoledne paralyzovala prasklá kolej na křižovatce Lazarské a Spálené ulice. Linky, které z Lazarské odbočují na Karlovo náměstí, kvůli tomu musely jezdit přes Národní třídu a Palackého náměstí. Kvůli silnému provozu se na některých místech tvořily fronty stojících tramvají. Oprava poškozené koleje se protáhne až do sobotních 01:00. Vyplývá to z informací mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové.

V 17:40 byl obnoven provoz několika linek přes opravovanou kolej a kolony se rozjely. Kolem 19:00 bylo centrum prakticky normálně průjezdné. "Od 20:00 je plánované opětovné zavření a pokračování opravy, která je plánovaná na zhruba pět hodin," sdělila Řehková ČTK.

Provoz tramvají v centru metropole narušila prasklá kolejnice kolem 13:30. Omezení se dotklo devíti linek, které musely být ze zastávky Lazarská odkloněny k Národnímu divadlu a odtud na Palackého náměstí.

Kvůli silnému odpolednímu provozu doprava na řadě míst zkolabovala. Tramvaje stály ve Vodičkově i Jindřišské ulici a podle svědků se kolona táhla ve směru do centra až na Olšanské náměstí na Žižkově.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery