Pražské tramvaje by mohly jezdit i za hranice města, projekt se přiblížil realizaci | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Pražské tramvaje by mohly jezdit i za hranice města, projekt se přiblížil realizaci

Pražské tramvaje by mohly jezdit i za hranice města, projekt se přiblížil realizaci
Tramvaj Škoda 15T ForCity
• 
ZDROJ: Skoda Transportation

ČTK

Tramvajová trať mezi Prahou a Zdiby by se mohla začít stavět v roce 2022, příprava podle středočeského krajského úřadu postoupila. Helena Frintová z krajského úřadu ve čtvrtek v tiskové zprávě uvedla, že další tramvajové trati povedou z Prahy do Čestlic a Jesenice. 

 

Středočeští krajští radní tento týden rozhodli o zahájení investorské přípravy akcí, které s budováním tratí souvisejí. Například v případě trati z Kobylis do Zdib proto může začít proces hodnocení vlivu stavby na životní prostředí (takzvaný posudek EIA).

Středočeská krajská správa a údržba silnic jako investorská organizace hejtmanství také začne ohledně linky do Zdib jednat se zástupci Dopravního podniku hlavního města Prahy a zástupci pražského magistrátu o koordinaci společných prací. "Pro tuto tramvajovou trať se Středočeský kraj pokusí zajistit dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) nebo případně jiného vhodného dotačního zdroje," uvedla Frintová.

Tramvajová doprava v Praze kolabuje, linky se kvůli výkopu v centru zdrží o desítky minut

Přiblížit by se měla i výstavba tratí do Čestlic a Jesenice, kde se připravuje aktualizace zásad územního rozvoje, což je jeden z podkladů pro plánování staveb regionálního i nadregionálního významu. Trať do Čestlic by měla vést z Opatova (případně z Hájů), do Jesenice by se mělo jezdit přes Vestec z Depa Písnice.

Středočeské tramvajové tratě kopírují trasy, které patří mezi dopravně nejvytíženější, jejich vznik by tak měl ulevit silnicím. Kromě snadnějšího, bezpečnějšího a plynulejšího cestování by podle krajského radního pro dopravu Františka Petrtýla (ANO) také šlo o ekologické řešení.

Dopravní podnik vyhlásí tendr na geologický průzkum pro metro D

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!