Pražská ZOO má po povodni otevřeno, zájem je malý | E15.cz

Pražská ZOO má po povodni otevřeno, zájem je malý

Pražská ZOO má po povodni otevřeno, zájem je malý
Zaplavený areál zoologické zahrady v Praze-Troji 3. června. Zoo je zavřená, některé druhy zvířat evakuovala do bezpečí už večer předchozího dne.
• 

Barbora Máchová

Vltava už klesá, nejhorší má Praha za sebou. Zoologické zahradě se však ani letos nevyhnula. Jedinou ochranou spodní části Zoologické zahrady je totiž zhruba dvacet let stará hráz, přes kterou se Vltava přelila v noci z neděle na pondělí. Hráz je tedy schopna zadržet pouze dvacetiletou vodu.

Předběžné odhady škod, které voda v ZOO napáchala, dosahují na částku 160 milionů korun. „Podruhé během jedenácti let čelíme tragédii ohromného rozsahu. Ukázalo se, že je potřeba přehodnotit zhruba deset let staré rozhodnutí, které zoo nezahrnulo do protipovodňových opatření,“ uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Zoologická zahrada v Troji však přesto již dnes otevřela své brány. Návštěvníkům je k dispozici pouze její horní část. „Dnes otevřeme alespoň horní část zoo. Právě její návštěvou, a třeba tím, že přivedete své přítele a známé, nám můžete pomoci,“ vyjádřil se k otevření ředitel. Návštěva zahrady má víceméně symbolický smysl, jelikož i přes nepřístupnost dolní části se vstupné nesníží.

Autor: Barbora Máchová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!