Předsedou pražské ČSSD byl zvolen ředitel Motola Ludvík | E15.cz

Předsedou pražské ČSSD byl zvolen ředitel Motola Ludvík

Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík
Ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Předsedou pražské ČSSD zvolila krajská konference ředitele Fakultní nemocnice v Motole Miloslava Ludvíka. Z celkového počtu 156 delegátů dostal 136 hlasů. Ludvík byl do stranické funkce zvolen poprvé. Letos však byl lídrem ČSSD do komunálních voleb. Dosavadní šéf Karel Klíma st. na post předsedy nekandidoval.

„Věřím, že když jsem dokázal nalézt společnou řeč se stovkami lékařů jako ředitel motolské nemocnice, dokážu to i se všemi osobnostmi z pražských obvodních organizací sociální demokracie,“ řekl Ludvík.

Členem ČSSD je Ludvík od roku 1990 a dosud v ní nezastával žádnou funkci. Před letošními komunálními volbami se ale stal lídrem ČSSD a kandidátem na primátora. Na magistrátu je nyní předsedou finančního výboru a zůstal ředitelem Motola. Dosavadním předsedou strany byl v hlavním městě Karel Klíma st., který se rozhodl letos nekandidovat.

Pražští sociální demokraté budou dnes ještě volit své kandidáty do celorepublikového vedení strany, mimo jiné budou vybírat kandidáta na předsedu strany. V uplynulých týdnech vyjádřili sociální demokraté v Jihomoravském, Pardubickém, Královéhradeckém kraji a Kraji Vysočina podporu současnému předsedovi Bohuslavu Sobotkovi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video