Babiš a Krnáčová píší Uberu: Buď budete dodržovat naše zákony, nebo odejděte | E15.cz

Premiér a primátorka píší Uberu: Buď budete dodržovat naše zákony, nebo odejděte

Uber, ilustrační foto
Uber, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a primátorka Adriana Krnáčová (ANO) zaslali dopis šéfovi společnosti Uber Daru Khosrowshahimu. V něm vyzývají, aby firma dodržovala české zákony a své služby provozovala podle nich. Pokud to neudělá, má z Česka odejít. Vyplývá to z dopisu, který premiér s primátorkou odeslali.

Babiš již vyzval Uber k dodržování zákonů po protestech taxikářů, které se uskutečnily před asi dvěma týdny. Taxikáři dnes kvůli provozování služeb typu Uber blokovali dopravu v Praze znovu.

V dopise šéfovi Uberu premiér s primátorkou píšou, že praktiky společnosti jsou daleko od jejího korporátního hesla "dělat správnou věc". "V ČR jsme zanícení fandové technologií, modernizace zákonů a benefitů, které to zákazníkům přináší. Nicméně, jak ukázaly jiné služby, všechny výhody jim mohou být nabízeny s respektem k právu naší země," píšou v dopise.

Upozorňují rovněž na to, že poskytované služby budou podrobovány kontrolám nebo prošetřovány, zda nedochází k daňovým únikům. Upozorňují rovněž, že firma nespolupracuje s policií.

V Praze dnes protestovali proti Uberu a Taxify desítky taxikářů, kteří blokovali dopravu v Lazarské ulici a jejím okolí a na magistrále. Taxikáři požadují rychlé vyřešení situace. Ministr dopravy v demisi Dan Ťok (ANO) slíbil novelu zákona. Ta má být hotova asi za rok, což se taxikářům nelíbí. V Praze je podle odhadů asi 8300 taxikářů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video