Sobotka chce jednotný základ firemní daně v EU | E15.cz

Sobotka chce jednotný základ firemní daně v EU

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podpořil myšlenku zavedení společného základu firemní daně v Evropské unii. Opatření by podle něho mohlo pomoci v boji proti agresivní daňové optimalizaci.

"Dohoda na společném evropském základu daně by omezila možnosti daňového dumpingu a možnosti daňové optimalizace v Evropě," řekl Sobotka při dnešních sněmovních interpelacích. Vláda by podle něj měla o záležitosti jednat na jaře. Premiér soudí, že Česko nebude v unii diskusi o zavedení společného základu korporátní daně blokovat.

Záporný postoj k záměru prezentoval už dřív ministr financí Andrej Babiš (ANO), podle kterého je korporátní daň v pravomoci členských států. Vicepremiér pochybuje o přínosu možných změn pro český rozpočet. Sobotka míní, že Česko musí nejprve návrh detailně analyzovat.

Návrh Evropské komise cílí na nadnárodní firmy, které pro sebe vyhledávají co nejlepší daňové podmínky a odlévají své zisky uměle do daňových rájů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.