Tábor příznivců britského členství v EU podle YouGov mírně roste | E15.cz

Tábor příznivců britského členství v EU podle YouGov mírně roste

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Aurelien Guichard via Flickr (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Počet podporovatelů zachování členství Velké Británie v Evropské unii za posledních deset dní mírně posílil a nad zastánci brexitu, tedy odchodu Londýna z unie, nyní vede o čtyři procentní body. Vyplývá to aktuálního průzkumu společnosti YouGov, podle kterého by pro setrvání v EU hlasovalo 44 procent dotázaných, napsala dnes agentura Reuters. Britské referendum se bude konat 23. června.

Poslední sondáž YouGov uváděla, že příznivců unijního členství bylo mezi dotázanými 42 procent a odpůrců 40 procent, zbytek oslovených nebyl rozhodnutý.

Průzkumy veřejného mínění před červnovým referendem dlouhodobě nepřinášejí jasné předpovědi, takže je možné očekávat velmi těsný výsledek.

Například podle agentury TNS mají zastánci odchodu z unie náskok tří procentních bodů, naopak agentura ORB favorizuje setrvání v EU před odchodem o čtyři procentní body a ICM tento týden informovala o vyrovnaných silách v poměru 47 ku 47 procentům.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.