Účtenková loterie začne v polovině roku 2017. Hrát se bude o auto a desítky milionů korun | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Účtenková loterie začne v polovině roku 2017. Hrát se bude o auto a desítky milionů korun

ČTK

Ministerstvo financí plánuje spustit účtenkovou loterii k elektronické evidenci tržeb v polovině příštího roku. Ročně plánuje rozdělit výhry až za 65 milionů korun. Hodnota prvních pěti výher bude v rozmezí od sto tisíc do jednoho milionu korun, včetně věcné výhry automobilu. Na zajištění loterie už úřad vypsal otevřené výběrové řízení. 

Loterie má podle úřadu zákazníky motivovat k přebírání účtenek, a tím zvýšit efektivitu systému evidence tržeb a podpořit řádný výběr daní.

"Hodnota prvních pěti výher bude v rozmezí od sto tisíc do jednoho milionu korun, včetně věcné výhry automobilu. Ostatní výhry jsou rozděleny do nižších finančních částek v řádech desetitisíců a stovek korun," uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. 

Losování se podle ní uskuteční každý měsíc, vždy patnáctý kalendářní den, a to z účtenek vydaných za předem stanovené období.

Minimálními způsoby přihlášení se do loterie, kterou MF nazvalo Účtenkovka, bude webová služba a mobilní aplikace.

MF už vypsalo veřejnou soutěž na zajištění loterie. Vítěz výběrového řízení bude zajišťovat registraci hráčů, registraci a příjem účtenek, losování a výplatu výher a zákaznickou podporu. Součástí poskytované služby je i vytvoření a údržba webových stránek a mobilní aplikace pro hráče.

Do veřejné zakázky se může přihlásit uchazeč, jehož roční obrat dosahoval za každé ze tří bezprostředně předcházejících účetních období minimálně deset milionů korun a který v posledních třech letech prováděl službu obdobného charakteru, jíž se účastnilo více než patnáct tisíc hráčů. Nabídky je možné podat do 10. ledna.

EET dopadá hlavně na Prazdroj, přichází o stovky odběratelů

Účtenkovou loterii zavedlo dříve například Chorvatsko, Slovensko nebo Slovinsko. Cílem je motivovat zákazníky, aby si brali od podnikatelů pokladní doklad. Hlavní odměnou v těchto zemích byla většinou peněžitá výhra, možné je získat i věcné ceny.

Elektronická evidence tržeb začala 1. prosince pro hotely a restaurace. Vláda si od ní slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí. Pravicová opozice opatření kritizuje a tvrdí, že zlikviduje mnoho drobných živnostníků. Po hotelech a restauracích se budou muset od března příštího roku zapojit do EET maloobchodní a velkoobchodní firmy. Následovat budou i další obory podnikání.

Účtenková loterie EET

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!