Vobořil po osmi letech končí na pozici šéfa protidrogového odboru | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Vobořil po osmi letech končí na pozici šéfa protidrogového odboru

Vobořil po osmi letech končí na pozici šéfa protidrogového odboru
Jindřich Vobořil
• 
ZDROJ: Blesk/ Jakub Poláček

ČTK

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil po osmi letech ve funkci končí. Uvedl to deník Mladá fronta Dnes (MfD). Vobořil odejde ke konci července z osobních důvodů. Národní protidrogový koordinátor je zároveň výkonným místopředsedou Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a ředitelem Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády.

Vobořil řekl deníku, že odchod dlouhodobě plánoval. "Mám děti, žiji v Brně. Do Prahy neustále dojíždím a stěhovat se sem nechci," uvedl. "Vzdal se služebního poměru na vlastní žádost. Bylo to jeho osobní rozhodnutí," řekl deníku premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), pod kterého protidrogový odbor na Úřadu vlády spadá.

Nyní bude podle Babiše vyhlášeno výběrové řízení na Vobořilovo místo. Na výběru svého nástupce by se končící protidrogový koordinátor chtěl podílet. Před odchodem chce Vobořil podle deníku ještě představit novou strategii boje proti závislostem na příštích devět let.

Babišova vláda v demisi chtěla protidrogový odbor přesunout z Úřadu vlády na ministerstvo zdravotnictví. Kritizovali to opoziční Piráti či lidovci. Podle nich to mohlo oslabit fungování odboru i ohrozit dobré jméno českého přístupu v zahraničí. Proti byly také protidrogové organizace. Babiš s Vobořilem se po dalších jednáních dohodli, že agenda nakonec zůstane v gesci předsedy vlády.

Jean Pisani-Ferry: Češi by se měli připravit na konec své měny, nastal čas na reformu eurozóny
Jsme chudáci, naše společnost sešla ze své cesty, tvrdí etnograf Mnislav Zelený Atapana

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!