Wagenknecht: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím | E15.cz

Wagenknecht: Odvolání bylo bez udání důvodu, nabídku zvážím

Lukáš Wagenknecht (vpravo)
Lukáš Wagenknecht (vpravo)
• 
ZDROJ: ANO

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Lukáš Wagenknecht, kterého ministr financí Andrej Babiš (ANO) odvolal z funkce svého prvního náměstka, deníku Dnes řekl, že ho Babiš odvolal bez udání důvodu. Jeho nabídku na další působení prý zváží. Pozici politického náměstka ale považuje za "trafiku bez kompetencí", uvedl. Že je funkce politického náměstka "trafikou bez kompetencí", řekl také České televizi.

Babiš o víkendu serveru iDnes.cz řekl, že Wagenknecht je odvolán k 26. červnu a současně má nabídku na pozici politického náměstka. Tu ale Wagenknecht již dříve odmítl. Podle informací deníku Dnes však Babiš může Wagenknechtovi nabídnout i jiné pracovní možnosti.

Šestatřicetiletý Wagenknecht se v posledních měsících dostal do sporu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Auditorský tým, který pod Wagenknechta spadá, tvrdil, že tendr na monitorovací systém evropských fondů MS2014+ provázelo množství závažných chyb. Tento závěr potvrdila Evropská komise.

Šlechtová audit označila ho za neprofesionální a opřený o spekulace. Prohlásila, že kvůli němu je ohroženo čerpání fondů v programovém období 2014 až 2020. Na konci dubna vláda rozhodla, že systém proplatí ze státního rozpočtu. Státní pokladna tak přijde o stovky milionů korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video