Žalobce navrhl pro střelce na Klause přísnější trest | E15.cz

Žalobce navrhl pro střelce na Klause přísnější trest

Výtržník si po střelbě na prezidenta v klidu zapálil cigaretu
Výtržník si po střelbě na prezidenta v klidu zapálil cigaretu
• 
ZDROJ: ctk - Roman Vondrous

ČTK

Místo původních nejvýše dvou let hrozí Pavlu Vondroušovi za střelbu z airsoftové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klausez až šest let vězení.

Státní zástupce zpřísnil Pavlu Vondroušovi, který v Chrastavě při slavnosti vystřelil z airsoftové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klause, kvalifikaci činu z výtržnictví na násilí proti úřední osobě.

Obviněný vystřelil na prezidenta loni v září. Ke Klausovi přistoupil v davu při otevírání nového mostu a z bezprostřední blízkosti na něj několikrát vypálil. Prý chtěl svým činem upozornit na to, že politici nenaslouchají lidem. Prezidentova ochranka na útok nereagovala.

Kvůli incidentu rezignoval ředitel hradní ochranky Jiří Sklenka a krajský státní zástupce začal dva členy policejní ochranné služby stíhat za porušení povinnosti strážní služby. Klaus ale jejich stíhání zastavil.

Vondroušův obhájce Jiří Vyvadil s postupem žalobce nesouhlasí, žádá zastavení obžaloby. „Spíš tam vidím přílišnou aktivitu státního zástupce, protože komisař tuto kvalifikaci neviděl,“ řekl televizi Vyvadil. Dodal, že v případě hlavního líčení hodlá pozvat Klause jako svědka.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.