Zeman: Trumpová je správná volba, lepší velvyslankyni k nám USA poslat nemohou | E15.cz

Zeman: Trumpová je správná volba, lepší velvyslankyni k nám USA poslat nemohou

ČTK

Prezident Miloš Zeman dnes telefonicky mluvil s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou příštího amerického prezidenta. Zeman jí poděkoval za odvahu, že se chce stát velvyslankyní v Česku. Lepší velvyslankyni podle něj USA do Prahy vyslat nemohou.

Trumpová, rozená Zelníčková, která pochází ze Zlína, v rozhovoru s listem The New York Post řekla, že navrhne, aby byla velvyslankyní v České republice. Zároveň uvedla, že má pro funkci dobré předpoklady, neboť čeština je její mateřský jazyk a v zemi je známá, a to nejen díky příjmení Trumpová.

Zeman se s ní podle Ovčáčka telefonicky spojil v 16:00 a poděkoval jí za odvahu, kterou projevila zájmem stát se velvyslankyní USA v České republice. "Udělalo mi to velkou radost," řekl Zeman Trumpové. Dodal, že ji rád přivítá na Pražském hradě a v Lánech. Těší se na to, až ji seznámí se svou manželkou, která se také jmenuje Ivana. "Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou," poznamenal prezident.

Prouza: Proti Trumpové jako americké velvyslankyni nikdo protestovat nebude

Trumpová se za vítěze amerických prezidentských voleb provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro Trumpa první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma USA je Melania původem ze Slovinska.

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.

Ivana Trumpová možná nahradí Schapira, chce být velvyslankyní

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!