Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Výroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad Metují Výroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad Metují Výroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad Metují Výroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad Metují Hodinky Graphic Sutnar v barevném provedení Camel Ardoise Model hodinek Graphic Sutnar Hodinky Graphic Sutnar Silver Walrus

7

fotografií

Bohematic. Nová luxusní česká značka hodinek

H

Hodinářství mělo u nás vždy velkou tradici. Sice ne na úrovni Švýcarska, ale přeci. Na tuto hrdou linii nyní navazuje nová značka Bohematic. Michal Froněk a Jan Němeček, kteří stojí za designovým studiem Olgoj Chorchoj se spojili s investorem Josefem Zajíčkem a vytvořili niche značku luxusních hodinek. 

Bohematic je malá manufaktura v Novém Městě nad Metují. Už to, že se nejedná o žádnou sériovku předznamenává nepřekonatelnou kvalitu a design. Precizní řemeslné zpracování na hranici technologických možností a čistá, sofistikovaná estetika. Není to extravagnce, protože tu v dnešní době nikdo nechce. 

Výroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad MetujíVýroba hodinek probíhá ručně v manufaktuře v Novém Městě nad MetujíAutor: Bohematic
Značka zakládá své hodinky na příbězích, První model hodinek Bohematic se jmenuje Graphic Sutnar. Jedná se o první model ze série GRAPHIC, která chce pojmout po svém to nejlepší z historie i současnosti českého grafického designu. Jako prvního velikána si vybrala Ladislava Sutnara. Tento avantgardní umělec dosáhl světového věhlasu a jeho díla patří k základům soudobé vizuální komunikace, designu a typografie. Druhý model, více sportovně zaměřený, s názvem MINOR, který bude představen během listopadu, odkazuje na silný český příběh a bude poctou závodníkům a legendárnímu českému automobilu Aero Minor Sport, který v roce 1949 vyhrál legendární závod 24 hodin Le Mans.
Model hodinek Graphic SutnarModel hodinek Graphic SutnarAutor: Bohematic
Dominantou hodinek Graphic Sutnar je velký reliéfní číselník z pera Studia Marvil s dokonalým fontem, který Ladislav Sutnar navrhl pro označení budov v newyorském Bronxu v roce 1958. Detaily číselníku, tvar ruček i design korunky nesou typické prvky Sutnarovy tvorby vycházející z přísných kritérií geometrických tvarů a elegantní modernistické typografie. Ručně šitý kožený pásek má čistou formu, zdůrazněnou prošitím.
Hodinky Graphic Sutnar Silver WalrusHodinky Graphic Sutnar Silver WalrusAutor: Bohematic

Model se vyrábí v pěti různých barevných verzích Tapir White, Rhino Black, Camel Ardoise, Elephant Blue a Walrus Silver, jejichž označení a odstíny vychází z názvů slavných hraček navržených Sutnarem. Cena hodinek Graphic se pohybuje dle provedení od 98 000 do 108 000 korun.

Související články
Erdogan rozšiřuje své impérium, reakcí mocných se nebojí
 Zahraniční aktivity prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana vzbuzují už delší dobu podezření, že buduje jakousi obdobu osmanské říše. V poslední době jeho snažení o rozšíření vlivu Ankary nabralo na intenzitě, což se projevilo zejména v konfliktu o Náhorní Karabach a ve sporech o těžbu nerostných surovin ve vodách Středozemního moře. Čím je však turecký vládce ambicióznější, tím více nepřátel si vytváří.
Železniční doprava pod Lamanšským průlivem je ohrožena. Eurostar prosí vládu o pomoc
Mezinárodní společnost Eurostar, která zajišťuje vlakovou dopravu mezi Londýnem, Paříží, Amsterdamem a Bruselem, bojuje o přežití a bez pomoci může velmi brzy zbankrotovat. Tvrdí to šéf firmy Jacques Damas, jenž požádal o záchranu britské ministerstvo financí. Ve středu na to upozornil deník The Guardian. S existenčními problémy se kvůli koronakrizi potýkají prakticky všichni železniční dopravci ve Spojeném království.          
Šéfové britských firem se hromadně zbavují akcií. Bojí se zvýšení daní
Brokeři a účetní ve Velké Británii mají plné ruce práce. Majitelé a šéfové akciových společností je bombardují telefonáty ve snaze co nejrychleji prodat cenné papíry svých firem. „Hodně podniků nás požádalo, abychom jim našli prostor k prodeji před březnem,“ řekl deníku Financial Times finančník z londýnské City, který si nepřál být jmenován. Britský ministr financí Rishi Sunak totiž plánuje od dubna až dvojnásobně zvýšit daň z kapitálových výnosů. To by citelně prodražilo prodej podílů ve firmách.
Praha chystá metro bez strojvedoucích. Vyjde na desítky miliard, vyjet by mohlo za šest let
Pražský dopravní podnik získal jasnější představu o tom, jak bude vypadat nákup prvních autonomních souprav metra bez strojvůdců. Firma plánuje nakoupit minimálně 69 souprav. Celkem by tak investovala téměř 25 miliard korun, částka by zahrnovala i náklady na doprovodný systém, který provoz těchto souprav umožní. Vyplývá to ze závěrů prvního kola předběžných konzultací s devíti předními technologickými společnostmi, které by se mohly na zakázce podílet.
Miliardář Vítek udeřil na Pietro Filipi a Karu kvůli vyklizení prodejen
Skupina CPI miliardáře Radovana Vítka vlastnící řadu obchodních center chystá právní kroky proti společnosti C2H podnikatele Michala Mičky kvůli vyklízení prodejen módních značek Pietro Filipi a Kara. Mička zdůvodňuje odvoz zboží ochranou zásob před jejich zajištěním obchodními centry kvůli neplacení nájemného. CPI to označila za vydírání.