U.S. Space Force dala dohromady jednotku, která by mohla bojovat na oběžné dráze. U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze. U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze. U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze. U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze. U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze.

6

fotografií

U.S. Space Force vytvořily jednotku pro válčení na oběžné dráze. Má i vlastní kosmickou loď

V

Válčení ve vesmíru už není jen tématem sci-fi filmů typu Star Wars nebo seriálu Star Trek. U.S. Space Force totiž dala dohromady jednotku pro válčení na oběžné dráze a dala jí i kosmickou loď.

Pod slovním spojením kosmická loď si ale nepředstavujte letouny, které jste viděli v televizi v již zmiňovaných filmech a seriálech. Jednotka U.S. Space Force dostala k dispozici Boeing X-37. Ten je sice poměrně výkonný (ve vesmíru strávil rekordních 780 dní), ale do válečných lodí ze Star Wars má ještě daleko.

Jak by tedy válčení ve vesmíru vypadalo? Podle Aerospace Corporation by šlo o velmi pomalé a neohrabané hvězdné války. Pohyb ve vesmíru totiž vyžaduje plánování s velkým časovým předstihem. Proto by zřejmě válka spočívala hlavně v navádění satelitu na oběžnou dráhu nepřátelského satelitu, což by způsobilo jejich srážku.