Žraloci na home office: Jak to máme ve StartupJobs nastaveno my? | E15.cz

Žraloci na home office aneb Jak to máme nastavené ve StartupJobs

Filip Mikschik

Prázdné kanceláře. Všichni na home office. Ale firma musí dál jet na plné obrátky. V následujících odstavcích jsem sepsal, jak s tím pracujeme a jaké přístupy zkoušíme ve StartupJobs. Jsme asi desetičlenný tým a stejně jako vy pracujeme na dálku. Posíláme si GIFy jako vy. Ale taky si posíláme želvy a zajíce.  

Základ komunikace: Slack

Četl jsem v poslední době spoustu článků a diskuzí, které v podstatě prohlašují Slack za toxický nástroj. Nevím jak jinde, ale nám to funguje. A fungovalo nám to, i když jsme byli v kanceláři. Ano, možná to zní divně, ale i když jsme jeden na druhého viděli a mohli jsme spolu mluvit, častokrát jsme si mezi sebou psali na Slacku.

Proč? Možná to bude tím, že nebereme Slack jako nástroj pro okamžitou komunikaci, ale pracujeme s ním asynchronně. Pošlu ti zprávu, ale neočekávám okamžitou reakci. Pokud mám něco rozdělaného, tak prostě neodpovím hned a odepíšu, až budu mít prostor. To je podle mě efektivnější než k někomu fyzicky dojít a zaklepat mu na rameno. Přerušit ho tak uprostřed myšlenky. A je to i jedna z věcí, na které upozorňuji nováčky. Může se stát, že ti napíšu zprávu v jednu v noci. Dobře si nastav notifikace, protože já na tu zprávu určitě nechci odpověď hned, ale budu na ni chtít odpověď, jak začne běžná pracovní doba. Navíc se ve Slacku vše dá dohledat, proto i když něco osobně probíráme, častokrát zazní, ať mi to někdo pošle do Slacku.

A samozřejmě ve Slacku si můžeme posílat GIFy, máme tam kanál s poníky a úplně nejoblíbenější je kanál #picture_of_the_day s někdy velmi bizarními úlovky.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatné1899 Kč
Ušetříte 489 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
fotoDarujte roční předplatnéNáhled předplatného1899 Kč Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce
Printová verze E15
Předplatné printového deníku E15

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!